شناسه خبر: 15730

قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش یافت

قیمت نفت برنت دریای شمال امروز برای تحویل در ماه ژانویه با ۸۶ سنت معادل ۲.۱۷ درصد افزایش به ۴۰ دلار و ۵۷ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا شاهد کاهش شدیدی بوده است، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد افزایش حدودا 2 درصدی بود، اما در حالی که نتیجه انتخابات آمریکا هنوز مشخص نیست، حجم معاملات در بازار امروز پایین گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز 87 سنت معادل 2.31 درصد افزایش به 38 دلار و 53 سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال نیز امروز برای تحویل در ماه ژانویه با 86 سنت معادل 2.17 درصد افزایش به 40 دلار و 57 سنت رسید.

در حالی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای جهان رو به افزایش است و محدودیت های جدید وضع شده در زمینه حمل و نقل موجب آسیب دیدن چشم انداز تقاضا برای انرژی گشته است، قیمت نفت طی هفته گذشته بیش از 10 درصد افت داشت. اما در آستانه انتخابات و طی 3 روز نخست این هفته نفت خام آمریکا تقریبا کل افت قیمت هفته پیش را جبران کرده است.

ویرندرا چاوهان تحلیلگر بازار نفت در موسسه انرژی اسپکتس در سنگاپور گفت: «به دلیل نا مشخص بودن نتیجه انتخابات آمریکا تجار معاملات بسیار بسیار کمی را در بازار انجام می دهند.»

وی افزود: «در ساعات و روزهای آینده قیمت ها «بیش از آنکه ناشی از عوامل بنیادین بازار تغییر کند، مبتنی بر جریان های مالی خواهد بود.»

بر اساس آمارهای انستیتوی نفت آمریکا، میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته کاهش شدیدی داشته در حالی که میزان ذخایر بنزین رشد کرده است.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با 8 میلیون بشکه کاهش به 487 میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار افزایش 890 هزار بشکه ای را می کشیدند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر