کدخبر: ۱۵۷۵۴

عده‌ای ماه‌هاست که نشسته‌اند و انتظار می‌کشند تا شاید بایدن کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات بتواند در رقابت با دونالد ترامپ به پیروزی برسد و دوباره باب مذاکره و گفت‌وگو باز شود.


به گزارش اقتصاد نگار؛ در همین رابطه روزنامه فرهیختگان گفت‌وگویی با یحیی آل‌اسحاق، رئیس پیشین اتاق بازرگانی تهران و رئیس فعلی اتاق مشترک بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و عراق انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

- مشکلات اقتصادی ما و ربط دادن آن به فضای خارج درحالی است که تنها ۳۰ درصد از مشکلات مربوط به تحریم‌ها است و ۷۰ درصد از آن به مسائل داخلی و نوع مدیریت‌ها بازمی‌گردد.

- بخش عمده‌ای از نوع آسیب‌ها و حجم و مقدار آنها مستقیما مربوط به مدیریت داخلی خودمان است. اگر مسئولان عزم کنند، قطعا ۷۰ درصد از مشکلات فعلی اقتصاد کشورمان حل خواهد شد.

- ما باید بتوانیم در فضای جنگ اقتصادی تاب‌آوری خود را بالا برده و به ظرفیت‌های داخلی بپردازیم.

- مدل و الگوهای فعلی برای مدیریت مسائل اقتصادی درست نیست و ما در حوزه‌های مختلفی ازجمله ارزش پول ملی و امثال آن دچار مشکل هستیم. این قضیه نشان می‌دهد تدبیر درستی در مدیریت فضای موجود وجود نداشته است.

- برای عبور از مشکلات اقتصادی فعلی نیازمند تغییر جهت در برخی زمینه‌ها هستیم. ایران آورده‌های بسیاری دارد که به‌عنوان ظرفیت‌های داخلی قابل‌اتکا است.

- ربط دادن مشکلات فعلی در حوزه اقتصاد به دولت آمریکا و انتخابات این کشور یک اشتباه مسلم است. نباید مشکلات اقتصادی خود را به انتخابات آمریکا و فضای داخلی این کشور ربط دهیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر