کدخبر: ۱۵۷۷۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: مشکل بورس بگونه‌ای است که با تزریق 10 یا 15 و حتی 20 هزار میلیارد تومان حل نخواهد شد.

تقریبا دو ماه پیش تصمیم گرفته شد در راستای به تعادل رساندن بازار سرمایه و جلوگیری از ریزش شدید آن، یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار واریز شود اما این تصمیم در این بازه زمانی دوماهه عملی نشده است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با ایلنا در اینباره اظهار داشت: این منابع باید براساس قانون رفع موانع تولید تخصیص داده شود اما باید توجه داشت که این تصمیم برای شرایط عادی بوده و مشکل بورس بگونه‌ای است با تزریق 10 یا 15 و حتی 20 هزار میلیارد تومان حل نخواهد شد.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات کنونی بورس باید سیاست‌ها و دیدگاه‌ها اصلاح و شفافیت و آیین‌نامه‌های لازم اجرایی شود. در حال حاضر نزدیک به 12 میلیون کد بورسی فعال و 55 میلیون سهامدار داریم و طبیعی است که با رشد انتظارات، باید اصلاحات لازم و متناسب با شرایط نیز اعمال شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا زمانی که اصلاحات صورت نگیرد مشکل بورس با تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه به صندوق تثبیت حل نمی‌شود. در واقع مشکل این اعداد و ارقام نیست و باید دخالت‌ها حذف و موانع شرکت‌های بورسی برداشته شود.

 

ارسال نظر