کدخبر: ۱۵۷۸۶

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۴۸ سنت معادل ۳.۶۲ درصد کاهش به ۳۹ دلار و ۴۵ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که افزایش موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا نگرانی ها در مورد کند شدن تقاضا را شدت بخشیده و در حالی که طولانی شدن روند شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بازارها را سرگردان کرده است، قیمت نفت روز جمعه به زیر 40 دلار رسید.

رکورد جدیدی از نظر موارد ابتلا به ویروس کرونا در فرانسه به ثبت رسیده و این نگرانی را تقویت کرده که تشدید محدودیت های اجتماعی ممکن است سبب کاهش بیشتر تقاضای انرژی شود.

در انتخابات آمریکا، جو بایدن نامزد دموکرات در ایالت های جورجیا و پنسیلوانیا از دونالد ترامپ پیشی گرفته است. پیروزی در ایالت پنسیلوانیا می تواند 20 رای الکترال دیگر به سبد آرای بایدن اضافه کند و وی را به عدد طلایی 270 رای الکترال برساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و 48 سنت معادل 3.62 درصد کاهش به 39 دلار و 45 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمرکیا هم در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و 65 سنت معادل 4.25 درصد کاهش به 37 دلار و 14 سنت رسید.

علیرغم کاهش قیمت های قابل توجه در روز جمعه، هر دو شاخص نفتی در این هفته شاهد رشد بودند. نفت برنت 5.8 درصد و نفت خام آمریکا 4.3 درصد رشد قیمت هفتگی را به ثبت رساندند.

تضعیف چشم انداز ارائه یک بسته محرک مالی بزرگ از سوی دولت آمریکا سبب شده تا قیمت ها تضعیف شود.

میچ مک کانل؛ رهبر اکثریت سنا دیروز گفت، آمارهای اقتصادی از جمله کاهش یک درصدی نرخ بیکاری آمریکا نشان می دهد که کنگره باید بسته محرک مالی کوچکتری را به تصویب برساند.

انتهای پیام/

ارسال نظر