کدخبر: ۱۵۸۵۹

مدیرعامل شرکت نفت ملی ابوظبی پیش‌بینی کرد تقاضای نفت طی یک دهه آینده به ۱۰۵ میلیون بشکه در روز برسد.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اویل پرایس، شرکت نفت ملی ابوظبی (ادنوک) پیش‌بینی می‌کند تقاضای نفت طی یک دهه آینده به 105 میلیون بشکه در روز برسد.

 

سلطان بن احمد الجابر، مدیرعامل ادنوک و وزیر صنعت و فناوری‌های پیشرفته امارات در کنفرانس نمایشگاه بین المللی نفت ابوظبی گفت بخش پتروشیمی رشد خوبی تا 2050 و پس از آن خواهد داشت.

 طبق آخرین گزارش ماهانه اوپک از بازار نفت، تقاضای نفت در 2020 برابر با 90.3 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

 به گفته منابع ثانویه اوپک، امارات در سپتامبر به طور متوسط 2.533 میلیون بشکه نفت تولید کرده است. این رقم کمتر از 3.204 میلیون بشکه در روزی است که در سه ماهه اول سال جاری میلادی تولید شده بود. پس از آن امارات تولید نفت خود را در تلاش برای تعادل دوباره بازارهای جهانی نفت پایین آورد.

حدود سه چهارم تولید نفت امارات صادر می‌شود و بیشتر این نفت به ژاپن می‌رود.

 مدیرعامل ادنوک با تاکید بر اینکه لازم است صنعت نفت و گاز احتیاط و خوش بینی را هم زمان داشته باشد، گفت:«ما می‌دانیم که دنیا هنوز هم با وجود همه این اتفاقات به نفت و گاز نیاز دارد. حتی در اوج قرنطینه‌ها در ماه‌های مارس و آوریل، 75 میلیون بشکه نفت در روز در کل دنیا مصرف می‌شد. ما تخمین می زنیم تقاضای نفت تنها برای 12 هفته به زیر 90 میلیون بشکه در روز رسیده باشد. بنابراین می‌دانیم که دنیا هنوز هم به نفت و گاز نیاز دارد و این یک واقعیت است».

 وی یک پیام هشدار دهنده هم داشت و اعلام کرد ماه‌های پیش رو بسیار چالش برانگیز خواهد بود و تقاضای نفت طی این ماه‌ها نوسان خواهد داشت.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر