کدخبر: ۱۵۹۴۸

در انتقاد از وضعیت بازار بورس

نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی از وضعیت بازار بورس انتقاد کرد و گفت که علاوه بر اقتصاد، سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی نیز هدف قرار داده شده است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ صدیف بدری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس در اخطاری اظهار کرد: در روزهای اخیر شاهد اتمام درگیری در اراضی اشغالی کشور دوست و همسایه جمهوری آذربایجان در منطقه قره باغ کوهستانی بودیم امیدواریم این تحولات با درایت طرفین به ایجاد صلح پایدار و امنیت منطقه کمک کند. همچنین از مواضع حکیمانه و به موقع رهبر معظم انقلاب در این خصوص قدردانی می کنیم.

وی با اشاره به گذشت یک سال از تغییر قیمت بنزین گفت: آقای رییس‌جمهور همان روز گفتید این گرانی تاریخی به نفع مردم است و درآمد حاصل از آن بین اقشار کم درآمد توزیع خواهد شد و برآوردتان از تورم حاصل از این گرانی فقط ۴ درصد بود، حال بعد از  گذشت یک سال اقشار کم درآمد زیر فشار اقتصادی بی سابقه دست و پا می زنند و طبقه متوسط در سراشیبی سقوط به طبقات پایین است.

بدری با اشاره به تاثیر تورم بر قیمت ماشین و مسکن و وضعیت دلار و سکه در عین حال حفظ سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: نمی شود چشم در چشم مردم دوخت و وعده داد و از صحنه بیرون رفت. نمی شود به هر طریقی مردم را به بازار سرمایه کشاند و پشت آنها را خالی کرد.

این نماینده مجلس در تذکری به وزیر نیرو گفت: علی رغم هشدارهای متعدد داده شده کماکان شاهد سوءمدیریت آب در استان اردبیل هستیم که از آن جمله عدم تخصیص حقابه استان از رود ارس، عدم تخصیص آب به صنعت استان علی رغم مصوبه شرکت مهندسی آبفای کشور، عدم انتقال آب از حوزه قزل اوزن به استان و شهرستان های خلخال و کوثر برخلاف مجوز صادره از وزارت نیرو، بروز تنش آبی در شهر اردبیل  وعدم تکمیل طرح های استان است . این هشدارها را باید جدی بگیرید.

انتهای پیام

 

ارسال نظر