کدخبر: ۱۵۹۵۶

به دنبال تضعیف ارزش دلار و در حالی که بالا رفتن تعداد مبتلایان به کرونا نگرانی ها از تاثیرات اقتصادی همه گیری را افزایش داده و احتمال ارائه بسته های محرک مالی را بالا برده است، قیمت طلا روز دوشنبه به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، به دنبال تضعیف ارزش دلار و در حالی که بالا رفتن تعداد مبتلایان به کرونا نگرانی ها از تاثیرات اقتصادی همه گیری را افزایش داده و احتمال ارائه بسته های محرک مالی را بالا برده است، قیمت طلا روز دوشنبه به بالاترین رقم یک هفته گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.33 درصد رشد به 1895 دلار و 41 سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا تا 1898 دلار و 81 سنت بالا رفت که بیشترین رقم ثبت شده از روز 9 نوامبر تاکنون بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با 0.42 درصد رشد به 1894 دلار و 20 سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهان امروز 0.2 درصد کاهش داشت و موجب ارزانتر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاد همی کنند.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا روز یکشنبه از 11 میلیون نفر فراتر رفت. همزمان مشاوران ارشد جو بایدن نامزد پیروز انتاخبات آمریکا خواستار اقدام فوری برای مقابله با بحران شده اند.

استفن اینز تحلیلگر بازار طلا موسسه آکسی تریدر گفت: «همچنان مشکلات ساختاری در اقتصادهای جهان وجود دارد و اشتغال بزرگترین مشکل کشورهای جهان است.»

وی افزود: «بانک های مرکزی همچنان به تزریق نقدینگی به بازارها ادامه خواهند داد تا شکاف ایجاد شده تا زمان توزیع واکسن کرونا را پر کنند.»

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان گفته، کشورش باید خود را برای یک دوره دیگر 4 تا 5 ماهه اقدامات شدید جهت مقابله با شیوع کرونا آماده کند.

جرومی پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته بار دیگر موضع خود مبنی بر ضرورت اقدامات بیشتر از سوی بانک مرکزی و کنگره جهت تحریک اقتصادی را تکرار کرد. قیمت طلا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون به دلیل اقدامات محرک اقتصادی بی سابقه بانک های مرکزی جهان 25 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر