کدخبر: ۱۵۹۹۸

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت رعایت بانکداری اسلامی و بدون ربا از سوی شبکه بانکی، گفت: رعایت اصول بانکداری اسلامی یکی از ضروریات رشد و تعالی اقتصادی است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ مجتبی توانگر عضو کمیسیون اقتصادى مجلس با تاکید بر ضرورت رعایت بانکداری اسلامی و بدون ربا از سوی شبکه بانکی، گفت: رعایت اصول بانکداری اسلامی یکی از ضروریات‌ى است که برای رشد و تعالی اقتصادی باید مدنظر قرار بگیرد.

عضو شورای اقتصاد با بیان اینکه ارایه سود قطعی یکی از شروط بانکداری بدون ربا است، افزود: امیدوارم پرداخت سود قطعى که از سوى بانک ملت اجرا شده بتواند به عنوان یکى از شروط بانکدارى اسلامى و بدون ربا از سوی سایر بانک ها نیز دنبال شود.

وی همچنین با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای اصلاح قانون بانکداری اسلامی از سوی برخی نمایندگان، تصریح کرد: در کشور اسلامی باید بانکداری بدون ربا و اسلامی وجود داشته باشد تا به این ترتیب اعتماد به سرمایه‌گذاری نیز افزایش یابد.

عضو شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ یادآور شد: بانک مرکزی باید حامی بانک‌هایى باشد که شروط بانکداری اسلامی را رعایت می‌کنند و در راستای تحقق بانکداری بدون ربا باید مشوق‌هایی را نیز در نظر بگیرد.

 

ارسال نظر