کدخبر: ۱۶۰۶۹

یک نماینده مجلس گفت: در حال حاضر بیشتر‌ درآمد اکثر خانوارها صرف هزینه تامین مسکن می شود و طبیعتاً با هزینه های مذکور، تامین معیشت حداقلی با چالش جدی روبرو شده است.

 

 سارا فلاحی نماینده مجلس در گفت و گو با اقتصاد نگار گفت: بدیهی است که اکثریت خانوارهای کارگری با درآمدهای فعلی برای تامین معیشت با مشکلات جدی روبرو هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر بیشتر‌ درآمد اکثر خانوارها صرف هزینه تامین مسکن می شود و طبیعتاً با هزینه های مذکور، تامین معیشت حداقلی با چالش جدی روبرو شده است.

فلاحی نماینده ایلام تصریح کرد: در دو سال اخیر می توان گفت تمامی هزینه ها با توجه به بالا رفتن نرخ ارز با افزایش قابل توجهی روبرو شده اما در مقابل میزان افزایش حقوق کارگران قطره چکانی بوده است.

فلاحی ادامه داد: طبیعتاً برای بهبود وضعیت معیشتی خانوارها باید مشکلات اقتصادی و حداقل های درآمد نیز حل شود تا آنها بتوانند به وضعیت درآمدی مطلوب خود رسیدگی کنند..

این نماینده مجلس در پایان افزود: در حال حاضر مهار تورم و ایجاد ثبات در بازار ارز، باید اولویت جدی باشد و نظارت و پیگیری شدیدتری صورت گیرد؛ چرا که افزایش شدید نرخ تورم و رشد نجومی نرخ ارز معیشت حقوق بگیران را با چالش جدی روبرو کرده است . در هرصورت نباید فراموش کرد یکی از دلایل افزایش قیمت ارز تاخیر در بازگشت ارزهای حاصل از صادرات توسط تولیدکنندگان است که نیاز به نظارت بیشتر و در صورت لزوم برخورد شدیدتری است.

/ انتهای پیام

 

ارسال نظر