کدخبر: ۱۶۰۹۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۸۷۲ دلار و ۸۰ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار تضعیف شده و امیدها به ارائه بست های محرک مالی بیشتر سبب شده تا خوش بینی ناشی از عرضه سریع واکسن کرونا خنثی شود، قیمت طلا امروز اندکی افزایش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.10 درصد افزایش به 1872 دلار و 80 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در فوریه 2021 با 0.09 درصد کاهش به 1876 دلار و 50 سنت رسید.

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز جمعه به بازارها اطمینان داد که فدرال رزرو و وزارت خزانه داری امریکا ابزارهای بسیاری برای حمایت از اقتصاد دارند. این اظهارات پس از ان بیان شد که خزانه داری امریکا تصمیم گرفت منابع مالی چند برنامه اعطای وام فدرال رزرو را تا پایان سال قطع کند.

مایکل مک کارتی تحلیلگر بازار طلا در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «عدم ارائه بسته محرک مالی اتفاقا به نفع قیمت طلا خواهد بود.» وی افزود، ممکن است بازارها بیشتر روی برنامه حمایتی فدرال رزرو که شامل افزایش نقدینگی و کاهش نرخ بهره است اتکا کنند.

هنگام افزایش نرخ تورم که یکی از نتایج محتمل ارائه بسته های محرک اقتصادی است، بازار طلا به محلی امن برای سرمایه گذاری تبدیل می شود.

در همین حال به دنبال خوش بینی های ایجاد شده در مورد ساخت واکسن کرونا ارزش سهام در بازارهای آسیایی به رقم های بی سابقه ای افزایش یافته است. اما به گفته مایکل مک کارتی، قیمت طلا در نزدیکی رقم 1875 دلار از حمایت فنی برخوردار است. در عین حال تقویت ارزش دلار می تواند قیمت طلا را تا 1800 دلار پایین بیاورد.

قیمت نقره نیز امروز با 0.4 درصد رشد به 24 دلار و 25 سنت رسید. قیمت فلز پلاتین هم امروز با 0.1 درصد رشد به 946 دلار و 75 سنت رسید. همچنین قیمت پالادیوم با 0.4 درصد رشد به 2334 دلار و 23 سنت رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر