کدخبر: ۱۶۲۴۲

نگاهی به قیمت گوشت بوقلمون در قصابی‌ها و همچنین انواع بسته بندی شده گوشت بوقلمون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد بین نرخ این محصولات با قیمت این کالا در میادین میوه و تره‌بار اختلاف زیادی وجود دارد. به گزارش همشهری، هم‌اکنون لاشه کامل و شقه بوقلمون در میادین میوه و تره‌بار با قیمت هر کیلوگرم 42هزار تومان عرضه می‌شود درحالی‌که یک بسته 900گرمی سینه بدون استخوان بوقلمون در فروشگاه‌های زنجیره‌ای 88هزارو900تومان، یک بسته ساق 800گرمی، 96هزارو400 و یک بسته مغز ران 900گرمی بوقلمون 107هزارو200تومان قیمت خورده است. این روزها گوشت بوقلمون بیش از گذشته مورد استفاده خانواده‌ها قرار گرفته و با توجه به قیمت بالای گوشت قرمز و افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر، این محصول جای خود را در سبد خانوار باز کرده است.  براساس این گزارش، هم‌اکنون در میادین میوه و تره‌بار، هر کیلوگرم ران بوقلمون با قیمت 64300تومان، ساق بوقلمون با قیمت 63هزار تومان، سینه بوقلمون با قیمت 67200تومان، فیله بوقلمون با قیمت 80300تومان و مغز ران بوقلمون با قیمت 82هزار تومان عرضه می‌‎شود.  

با توجه به افزایش قیمت گوشت مرغ در سطح شهر طی یکی دو هفته اخیر، قیمت گوشت بوقلمون نسبت به هفته آخر آبان از رشد 7درصدی برخوردار بوده است. در میادین میوه و تره‌بار همچنین قیمت میوه و سبزی  نیز از مغازه‌های سطح شهر مناسب‌تر است.

در روزهای گذشته افزایش قیمت هویج سرو صدای زیادی به پا کرد و با توجه به تقاضای بالا در این فصل هنوز هم قیمت آن در مغازه‌های میوه فروشی تا حدودی بالاست.  درحالی‌که در میادین میوه و تره‌بار سطح شهر می‌توان انواع میوه و سبزی را با قیمتی بسیار کمتر از سطح شهر تهیه کرد. البته برای خرید از میادین میوه و تره‌بار بهتر است حتی الامکان ساعات ابتدایی روز را انتخاب کنید.

5-6

 

ارسال نظر