کدخبر: ۱۶۲۶۵

شرکت بزرگ توتال فرانسه سهام خود در میدان نفتی بلوک اکتشافی سر سنگ در منطقه کردستان در شمال عراق را به فروش می‌رساند. ۴۰درصد از ترکیب تولید انرژی این شرکت در ۲۰۵۰ انرژی تجدیدپذیر خواهد بود.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از اویل پرایس، شرکت بزرگ توتال فرانسه قصد دارد  سهام 18درصدی خود در میدان نفتی منطقه نیمه‌‌خودمختار کردستان عراق را به ارزش 500میلیون دلار به‌فروش برساند.

 

توتال با شرکت جفریز گروپ در مورد فروش احتمالی سهام خود در بلوک اکتشافی سر سنگ در منطقه کردستان در شمال عراق کار می‌کند. اپراتور میدان نفتی «اچ کی ان انرژی» شرکت هیلوود در دالاس است.

 توتال قصد دارد در شرایط سقوط قیمت نفت و آماده‌شدن برای آینده‌ای با انرژی‌های کم کربن، سرمایه‌های خود را کاهش دهد. این شرکت پس از خرید شرکت مرسک اویل، سهام میدان نفتی کردستان عراق را به‌دست آورد؛ این میدان نفتی بخشی از سرمایه‌های شرکت مارسک اویل بود.

طبق گزارشات به‌دست آمده، گفت‌وگو در مورد فروش سهام این میدان نفتی ادامه دارد و هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

 توتال قصد دارد تولید انرژی خود را یک‌سوم سطح فعلی افزایش دهد و بیشتر این افزایش تولید مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر می‌شود. نیمی از رشد تولید توتال گاز طبیعی مایع و نیمی دیگر مربوط به برق خواهد بود.

پاتریک پویان، مدیرعامل شرکت توتال در گزارشی در روزنامه فرانسوی «لی پاریسین» در ماه سپتامبر نوشت قصد دارد یکی از 5 تولید‌کننده برتر انرژی‌های تجدیدپذیر در دنیا باشد.

وی گفت: ترکیب عملیات‌های شرکت توتال در حال حاضر 55درصد نفت، 40درصد گاز و کمتر از 5درصد برق از انرژی‌های تجدیدپذیر است. عملیات‌های توتال در 2050، 20درصد نفت، 40درصد گاز و 40درصد انرژی تجدیدپذیر خواهد بود.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر