کدخبر: ۱۶۴۷۲

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۲۲ درصد کاهش به ۱۸۸۱ دلار و ۳۵ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال عدم توافق بر سر بسته محرک مالی 900 میلیارد دلاری ارزش دلار اندکی ترمیم شده است، قیمت طلا پس از 3 جلسه افزایش روز جمعه جمعه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با 0.22 درصد کاهش به 1881 دلار و 35 سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی روز جمعه نیز با 0.08 درصد افت به 1888 دلار و 90 سنت رسید.

در حالی که تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا در حال رکورد شکنی است، فشار بر قانون گذاران این کشور برای تصویب یک بسته کمک مالی بالا رفته است.

جفری سیکا تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «بازار طلا کاملا به مذاکرات مربوط به بسته محرک مالی جدید در آمریکا گره خورده است… اگر تحولات مثبتی در جهت نهایی شدن بسته محرک مالی رخ دهد قیمت طلا افزایش خواهد یافت و اگر نهایی شدن توافق به تعویق بیافتد قیمت طلا کاهش خواهد یافت.»

وی افزود: «به محض اینکه کلیت بسته محرک مالی به تصویب برسد،طلا رشد قابل توجهی خواهد داشت زیرا این یک بسته مالی قابل توجه است.»

قیمت طلا در این هفته شاهد رشد حدودا 2.2 درصدی بود و سومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

تحت تاثیر وعده فدرال رزرو مبنی بر تداوم تزریق نقدینگی به بازارهای مالی و تداوم نرخ پایین بهره تا زمانی که اقتصاد آمریکا به طور کامل ترمیم شود،  قیمت طلا روز پنجشنبه به بالاترین رقم از 16 نوامبر رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر