کدخبر: ۱۶۶۳۹

تولید نفت آمریکا ۴۴۲ هزار بشکه در روز در ماه اکتبر پایین آمد و به ۱۰.۴۲ میلیون بشکه در روز رسید یعنی بیش از ۱۰ درصد کمتر از همین ماه در ۲۰۱۹

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، طبق یک گزارش دولتی تولید نفت خام آمریکا بیش از 2 میلیون بشکه در روز در ماه اکتبر کاهش یافته است. قیمت پایین نفت و تقاضای ضعیف در نتیجه همه‌گیری ویروس کرونا، بر تولید نفت این کشور تاثیر گذاشته است.

 

 این گزارش نشان می‌دهد تقاضای نفت خام در بزرگترین اقتصاد دنیا بسیار پایین‌تر از اوایل 2020 است و تولید نفت از زمان آغاز کاهش آن در فصل بهار تا حد زیادی ثابت مانده است.

 کل تقاضای نفت آمریکا در ماه اکتبر 2.15 میلیون بشکه در روز معادل بیش از 10 درصد کمتر از همین ماه در 2019 بود. این کاهش شدیدتر از 9.5 درصدی است که در ماه سپتامبر مشاهده شد.

 تولید نفت آمریکا نسبت به اوج آن در نوامبر 2019 که به طور متوسط برابر با 12.86 میلیون بشکه در روز بود پایین آمده است. تولید نفت آمریکا بیشترین کاهش را در ماه مه متحمل شد چون سقوط تقاضا و قیمت نفت باعث کاهش گسترده حفاری‌ها شده بود.

 تولید نفت آمریکا 442 هزار بشکه در روز در ماه اکتبر پایین آمد و به 10.42 میلیون بشکه در روز رسید. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، بیشترین کاهش تولید مربوط به خلیج مکزیک بوده است.

 تولید گاز طبیعی آمریکا هم در ماه اکتبر برابر با 99568 میلیون فوت مکعب در روز بود که  نسبت به 100221 میلیون فوت مکعب تولید شده در سپتامبر کاهش داشت.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر