کدخبر: ۱۶۶۴۴

قیمت بیت کوین برای اولین بار از مرز ۲۹ هزار دلار فراتر رفت و بدین ترتیب ارزش این ارز دیجیتال امسال با افزایش علاقه سرمایه گذاران بزرگ و کوچک تقریباً چهار برابر شد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، قیمت بیت کوین روز پنجشنبه برای اولین بار از مرز 29 هزار دلار فراتر رفت و بدین ترتیب ارزش این ارز دیجیتال امسال با افزایش علاقه سرمایه گذاران بزرگ و کوچک تقریباً چهار برابر شد.

قیمت محبوب ترین رمز ارز جهان قبل از عقب نشینی توانست به 29300 دلار برسد و سپس با 0.67 درصد کاهش به 28774.36 دلار رسید.

قیمت بیت کوین از زمان شکستن رکورد 20 هزار دلاری برای اولین بار در تاریخ 16 دسامبر، اکنون تقریباً 50 درصد افزایش یافته است.

پتانسیل بیت کوین برای سودهای سریع و همچنین انتظاراتی که می تواند به یک روش پرداخت اصلی تبدیل شود، تقاضای سرمایه گذاران بزرگتر ایالات متحده و همچنین بازرگانانی را که معمولاً به دارایی های خود وابسته هستند جلب کرده است.

دنیس دیک، یک تاجر برجسته در شرکت "برایت تریدینگ"، به ریسک بالای سرمایه گذاری در این رمز ارز اشاره کرد و گفت: شما می توانید سهامی مانند آمازون را خریداری کنید یا سهامی مانند اپل را بخرید و می دانید که چه چیزی بدست آورده اید. در مورد بیت کوین، شما واقعاً فقط روی صفحه نمایش یک رقم دارید و امیدوارید که طرفی که پشت سر شماست ارزش آن را بیش از آنچه برای آن پرداخته اید، ببیند، بنابراین این یک دیدگاه کاملاً پرریسک است.

با این وجود، وی که شیفته داستان بیت کوین و کشش سرمایه گذاران بود، حدود 5 هفته پیش 1 درصد از ارزش خالص دارایی خود را در یک صندوق بیت کوین قرار داد که ارزش آن از آن زمان دو برابر شده است و او روز پنجشنبه نیمی از آن را به فروش رساند.

بر اساس اعلام وب سایت coinmarketcap.com، دستاوردهای اخیر موجب شده است سرمایه بازار بیت کوین از 536 میلیارد دلار فراتر رود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر