کدخبر: ۱۶۶۴۹

تولید ناخالص داخلی آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۱ تریلیون دلار بوده است.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه دسامبر به سه تریلیون و ۴۸۳ میلیارد و ۴۰ میلیون دلار رسیده است.  میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۰ هزار و ۵۳۳ دلار اندازه گیری شده است.  از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه دسامبر به یک تریلیون و ۶۵۱ میلیارد و ۲۶۴ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات ها بر درآمد شرکت های آمریکایی ۲۲۳ میلیارد و ۱۷۵ میلیون دلار بوده است.

در ماه دسامبر، بدهی ایالت های آمریکا یک تریلیون و ۱۹۵ میلیارد و ۶۹ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی های دولت این کشور معادل ۳۶۱۴ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به دسامبر به ۲۱ تریلیون و ۳۷۲ میلیارد و ۴۷۳ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۰ میلیون ۷۷۵ هزار نفر است که از این تعداد،   ۱۴۹ میلیون و ۹۱۹ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۱۰ میلیون و ۶۶۴ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۸ میلیون و ۵۹۵ هزار شغل و بخش دولتی ۲۳ میلیون و ۸۲۶ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۵۲۰ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده اند.

از بین کل شاغلان آمریکایی،  ۱۲۴ میلیون و ۴۴۴ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۳۸۷ هزار نفربه صورت پاره وقت مشغول به کار بوده اند.

تا پایان ماه دسامبر متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۵ هزار و ۱۹۹ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۴ هزار و ۶۸۷ دلار بوده است.

در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۵ میلیون و ۲۹۷ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده اند،   ۱۸ میلیون و ۳۹۱ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته اند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر