کدخبر: ۱۶۶۷۹

عراق در دوم ژانویه یک قرارداد عرضه نفت چند میلیارد دلاری با یک شرکت چینی برای عرضه ماهانه ۴ میلیون بشکه نفت به مدت ۵ سال منعقد کرده است.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از ریپابلیک ورلد، شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، یک قرارداد با ژنهوای چین برای عرضه 130 هزار بشکه نفت خام در روز تا 4 میلیون بشکه با پیش پرداخت 2 میلیارد دلار امضا کرده است.

 

 عراق در دوم ژانویه یک قرارداد عرضه نفت چند میلیارد دلاری با یک شرکت چینی امضا کرد. مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امضای این قرارداد را در پارلمان این کشور تایید کرده است. شرکت نفت ژنهوای چین این قرارداد را با شرکت سوموی عراق برای خرید ماهانه 4 میلیون بشکه نفت به ارزش 2 میلیارد دلار به مدت 5 سال منعقد کرده است.

 این قرارداد عرضه نفت بین عراق و چین، اقتصاد آسیب دیده عراق از بحران کرونا را تقویت خواهد کرد. شرکت‌های دولتی چین قبلاً هم قراردادهای مشابهی با آنگولا، ونزوئلا و اکوادور برای نجات اقتصادهای آنها بسته‌اند.

رئیس شرکت سومو که بر صادرات نفت عراق نظارت دارد اعلام کرد این قرارداد 4.2 میلیارد دلار برای عراق درآمد خواهد داشت. وی اضافه کرد شرکت سومو چندین پیشنهاد از شرکت‌های تجارت نفت از جمله شرکت نفت ژنهوای چین داشته است.

شرکت سومو این قرارداد را با شرکت ژنهوا برای عرضه 130 هزار بشکه در روز نفت خام امضا کرده و قرار است مبلغ آن را به صورت پیش پرداخت دریافت کند. مدیرعامل سومو اعلام کرد این شرکت چینی این قرارداد را در رقابت با شرکت‌های نفت اروپایی برنده شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر