شناسه خبر: 16696

کاهش داوطلبانه تولید نفت عربستان فراتر از قرارداد اوپک پلاس

وزیر نفت عربستان، گفت برای حمایت از اقتصاد و بازار نفت، یک میلیون بشکه در روز به طور داوطلبانه تولید خود را پایین می‌آورد.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، در شرایطی که تولیدکنندگان اوپک‌پلاس توافق کردند تولید خود را در بحبوحه قرنطینه‌های جدید کرونایی ثابت نگه دارند، عربستان داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز تولید خود را در دو ماه آینده پایین می‌آورد.

 

 عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان، گفت برای حمایت از اقتصاد و بازار نفت، فراتر از توافق اوپک پلاس تولید خود را کاهش می‌دهد.

 خبر کاهش یک میلیون بشکه‌ای تولید نفت عربستان قیمت نفت برنت را پنج درصد افزایش داد و به بیش از 53 دلار در هر بشکه رساند.

 اوپک پلاس پس از دو روز مذاکرات به توافق رسید و طبق این توافق، اکثر تولیدکنندگان این گروه تولید خود را ثابت نگه می‌دارند.

دو کشور روسیه و قزاقستان اجازه دارند روی هم رفته 75 هزار بشکه در روز در ماه فوریه و 75 هزار بشکه در روز دیگر در مارس تولید خود را افزایش دهند. این دو کشور خواستار افزایش 500 هزار بشکه‌ای تولید اوپک‌پلاس در ماه فوریه بودند، در حالی که دیگر اعضا تمایلی به افزایش تولید نداشتند.

 اوپک پلاس هشدار داده وضع دوباره قرنطینه‌ها در سراسر دنیا روند بهبود تقاضا برای نفت را متوقف می‌کند.

 وزیر نفت عربستان نسبت به تقاضای پایین سوخت و تاثیر غیر قابل پیش بینی ویروس جدید کرونا هشدار داد و گفت این کاهش تولید داوطلبانه مانع افزایش بیش از حد ذخایر نفتی می‌شود.

 نوع جدید ویروس کرونا که اولین بار در انگلیس و آفریقای جنوبی گزارش شد در سراسر کشورهای جهان رو به گسترش است.

 تولیدکنندگان اوپک پلاس از ژانویه 2017 تولید خود را با هدف حمایت از قیمت نفت و کاهش مازاد عرضه پایین آورده‌اند.

 قرارداد روز سه شنبه به همراه کاهش داوطلبانه تولید عربستان، میزان کاهش تولید اوپک پلاس را در فوریه به 8.125 میلیون بشکه در روز می‌رساند. این رقم در ماه مارس 8.05 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

 اوپک پلاس در اجلاس اوایل مارس در مورد سیاست تولید در آوریل تصمیم‌گیری می‌کند.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر

آخرین اخبار