شناسه خبر: 16708

روسیه: امسال تقاضای نفت ۳ تا ۵ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد

معاون نخست وزیر روسیه پیش بینی کرد که نوسانات بازار نفت در سال ۲۰۲۱ کمتر خواهد بود و تقاضای نفت ۳ تا ۵ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش اقتصاد نگار به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، در مصاحبه با کانال تلویزیونی روسیا 24 پیش بینی کرد که نوسانات بازار نفت در سال 2021 کمتر خواهد بود و تقاضای نفت 3 تا 5 میلیون بشکه در روز رشد می کند.

 

وی در ادامه تأکید کرد با این وجود، سطح تقاضا برای نفت به سطح قبل از بحران کرونا که 6 تا 7 میلیون بشکه در روز بیشتر از سطح سال 2020 بود، نخواهد رسید.

معاون نخست وزیر روسیه گفت: پیش بینی ما این است که سطح تقاضا در سال 2021 بهبود یابد. همانطور که می دانید، هنوز هم حدود 6 تا 7 میلیون بشکه در روز (تقاضا) زیر سطح دوره قبل از بحران است. در طی سال 2021، 3 تا 5 میلیون بشکه رشد تقاضا وجود خواهد داشت.

نواک افزود: با توجه به وضعیت فعلی، می بینیم که طی ماه های اخیر به ویژه پس از توزیع واکسن های جدید در بسیاری از کشورها، نوسانات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

وی همچنین گفت: کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس همچنین توافق کردند که گزارشی در مورد تولید در کشورهایی که بخشی از این توافق نامه نیستند تهیه کنند.

معاون نخست وزیر روسیه ادامه داد: در عین حال، شیوع ویروس کرونای جهش یافته نیز عاملی برای بلاتکلیفی بازار نفت است چرا که هنوز مشخص نیست که اوضاع چگونه پیش خواهد رفت. نوسانات بازار کند شده است، اما بهبود تولید مدتی طول می کشد.

پیش از این، کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس در مورد پارامترهای کاهش تولید نفت در ماه های فوریه و مارس توافق کرده بودند که این رقم به 7.125 میلیون بشکه در روز برسد.

اکنون این کشورها قصد دارند تولید نفت خودر را به میزان 7.2 میلیون بشکه در روز نسبت به پایین ترین سطح کاهش دهند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر