شناسه خبر: 16777

قیمت نفت در تابستان ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار در هر بشکه می‌رسد

تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز می‌گویند تغییر قدرت به دموکرات‌ها در آمریکا و اطلاعیه اخیر عربستان مبنی بر کاهش تولید داوطلبانه، قیمت نفت خام برنت را تا تابستان ۲۰۲۱ به ۶۵ دلار در هر بشکه می رساند.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساچز اعلام کرد قیمت نفت خام برنت تا تابستان 2021 به 65 دلار در هر بشکه می رسد که نتیجه کاهش تولید عربستان و تغییر قدرت به دموکرات ها در آمریکا خواهد بود.

 

 این بانک وال استریت قبلاً پیش‌بینی کرده بود قیمت نفت تا پایان سال 2021 به 65 دلار می‌رسد.

 تحلیلگران گلدمن می‌گویند تغییر قدرت به دموکرات‌ها در آمریکا و اطلاعیه اخیر عربستان مبنی بر کاهش تولید داوطلبانه، بازارهای نفت را در میان‌مدت خوشبینانه تر کرده است.

این بانک سرمایه‌گذاری هفته گذشته اعلام کرد قول عربستان مبنی بر کاهش یک میلیون بشکه‌ای تولید فراتر از قرارداد اوپک پلاس به کاهش تقاضا برای نفت به دنبال قرنطینه‌های جدید کرونایی اشاره دارد.

 قیمت نفت خام برنت  1 دلار در هر بشکه در روز دوشنبه کاهش یافت و 55 دلار معامله شد. قیمت نفت 20 درصد از ارزش خود را در 2020 از دست داد.

 این بانک پیش بینی می کند ارزش کالاها 5.8 درصد، 9.5 درصد و 10.2 درصد به ترتیب طی دوره‌های سه ماهه، 6 ماه و 12 ماهه افزایش یابد. در این بین، فلزات گرانبها در یک دوره 12 ماهه، 28.7 درصد افزایش ارزش خواهند داشت و پس از آن انرژی با 13.7 درصد و فلزات صنعتی با 13.3 درصد قرار خواهند داشت ولی محصولات کشاورزی 4.4 درصد کاهش قیمت را تجربه می‌کنند. 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر