شناسه خبر: 17132

هفته ها طول می‌کشد تا پالایشگاههای نفت تگزاس به شرایط اولیه بازگردند

رئیس شرکت مشاوره نفتی لیپو اویل در هوستون عقیده دارد دو تا سه هفته طول می‌کشد فعالیت پالایشگاه‌ها در آمریکا که به خاطر سرمای هوا موقف شده از سر گرفته شود بنابراین قیمت بنزین همچنان تا پایان ماه جاری میلادی افزایش می‌یابد.

 به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، هفته ها طول می کشد تا فعالیت پالایشگاه‌های نفت تگزاس که به خاطر اختلالات ایجاد شده از سرمای هوا تعطیل شده‌اند، به حالت طبیعی بازگردد. این شرایط باعث افزایش قیمت سوخت در آمریکا شده است.

 

 انجمن خودروی آمریکا اعلام کرد متوسط قیمت خرده فروشی بنزین 6 سنت طی یک هفته گذشته و 9 سنت طی یک ماه افزایش یافته و به 2.33 دلار در هر گالن رسیده است. این انجمن پیش بینی می کند با کاهش ذخایر بنزین، قیمت آن تا انتهای ماه جاری همچنان افزایش یابد.

اندرو لیپو، رئیس شرکت مشاوره نفتی لیپو اویل در هوستون گفت:« دو تا سه هفته طول می‌کشد فعالیت پالایشگاه‌ها از سر گرفته شود».

 قیمت نفت خام آمریکا 1.5 درصد در روز جمعه پایین آمده و به 59.60 در هر بشکه رسیده است. نفت آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا 22 درصد افزایش قیمت داشته و قیمت بنزین در بازار بورس نیویورک 1.805 دلار در هر گالن افزایش یافته است.

 

لیپو گفت اپراتورهای پالایشگاه ها در حال بررسی تاسیسات هستند تا تعمیرات لازم در صورت آسیب دیدن خط لوله ها، برج های خنک کننده و سایر تجهیزات انجام و بعد فعالیت آنها به آرامی و با دقت از سر گرفته شود.

 کمبود گاز طبیعی و قیمت بالای آن هم پالایشگاه‌ها را تحت تأثیر قرار داده است. مقامات تگزاس در این هفته از عرضه‌کنندگان گاز طبیعی خواستند تأسیسات برقی و مصرف‌کنندگان شهری را در اولویت قرار دهند بنابراین گاز کمتری برای فعالیت پالایشگاه ها مانده است.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر