کدخبر: ۱۷۳۷۳

روزنامه اینترنتی «فراز»: نماینده زاهدان در مجلس یازدهم از گرانی نان در استان سیستان و بلوچستان اظهار بی‌اطلاعی می‌کند اما در عین حال با توجه به تورم سایر کالاها و خدمات، گرانی احتمالی نان را طبیعی می‌داند.

«حسین‌علی شهریاری» به خبرنگار «فراز» می‌گوید:‌ «گرانی نان یک موضوع طبیعی است. گرانی در حمل و نقل، کالا و اقلام دیگر در گرانی نان تاثیر داشته است.» او می‌افزاید:‌ «در زاهدان قرار براین بود که نان ۳۰۰ تومان گران شود البته من از این موضوع که این اتفاق افتاده است یا نه اطلاع ندارم.»

شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۰خبرگزاری صدا و سیما گزارشی در مورد گرانی نان در استان سیستان و بلوچستان منتشر کرد که در آن مردم در صف نانوایی از گرانی نان ناراضی بودند. ماندانا زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان اما در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گرانی نان را ناشی از گرانفروشی و احتکار برخی سودجویان دانست و گفت: «برخورد با خاطیانی که اقدام به احتکار و گران فروشی کرده و باعث مشکل در توزیع آرد و نان در استان شدند باید با شدت انجام شود.» او افزود: «اگر شرکتی در توزیع آرد تخطی کند جریمه می شود در این زمینه باید شفاف سازی شود.»

مردم چه می‌گویند

سروش صلواتیان شهروند فنوچ در سیستان بلوچستان در همین پیوند به «فراز» می‌گوید: «قیمت نان قبل از نوروز ۱۵۰۰ تومان بود در حال حاضر ۲۰۰۰ تومان شده است. از نظر وزنی و ظاهری نان تغییر نکرده حداقل در فنوچه اینطور به نظر می رسد.»

او در مورد تاثیر گرانی نان بر زندگی مردم منطقه می‌گوید: «اینجا بسیاری از مردم با پول یارانه زندگی می کنند به همین دلیل ۵۰۰ تومان گران شدن نان روی زندذگی آن‌ها تاثیر خیلی زیادی دارد. قوت غالب مردم سیستان بلوچستان، نان است. در اینجا برنج پاکستانی ارزان (گونی ۱۰کیلویی) ۲۶۵ هزار تومان است اما مردم حتی توان خرید برنج پاکستانی را هم ندارند. گران شدن این کالا تاثیر منفی زیادی در تغذیه مردم این منطقه گذاشته است.»

 

ارسال نظر