کدخبر: ۱۷۵۶۲

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵ سنت کاهش به ۶۸ دلار و ۶۶ سنت رسید.


به گزارش اقتصاد نگار به نقل از رویترز، در حال که از سرگیری فعالیت یک خط لوله گسترده انتقال سوخت در آمریکا پس از حمله سایبری روزهای گذشته نگرانی ها از کمبود عرضه را برطرف ساخته و موج جدید شیوع کرونا در آسیا نگرانی ها از کاهش تقاضا را افزایش داده است، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد کاهش جزئی بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 5 سنت کاهش به 68 دلار و 66 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئن هم با 3 سنت افت به 65 دلار و 34 سنت رسید.

کمبود بنزین در جایگاه های عرضه سوخت در ساحل شرقی آمریکا از روز یکشنبه به تدریج در حال برطرف شدن است و 1000 جایگاه دیگر محموله های جدید بنزین خود را دریافت کرده اند.

قیمت هر دو شاخص نفتی روز جمعه شاهد جهش حدودا 2.5 درصدی بود و هفته گذشته را با رشدی اندک به پایان برد. این سومین هفته افزایشی متوالی قیمت نفت بود.

کازوهیکو سایتو تحلیلگر بازار نفت در موسسه فوجیتومی گفت: «در حالی که ویروس کرونا از هند در حال گسترش به سایر کشورهای آسیایی است و این مسئله نگرانی از کند شدن روند ترمیم تقاضا را به دنبال داشته است، قیمت نفت تحت فشار قرار گرفته است.»

وی افزود: «ما انتظار داریم قیمت نفت برنت در طی هفته جاری نوسان محدودی را تجربه کند.» سرمایه گذاران همچنان نگران سویه بسیار مسری ویروس کرونا هستند که ابتدا در هند مشاهده شده و اکنون در حال گسترش به کشورهای دیگر است.

برخی از ایالت های هند اعلام کردند با هدف کمک به مهار کرونا ترتیبات قرنطینه را تمدید خواهد کرد. تاکنون بیش از 270 هزار نفر در هند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر