شناسه خبر: 17574

ریز نوسان قیمت دلار؛ قیمت سکه مرز حساس را رد کرد

به گزارش اقتصاد نگار قیمت دلار آمریکا روز گذشته روند نزولی را دنبال کرد و زیر 23 هزار تومان قرار گرفت. قیمت دلار در آخرین ساعات معاملات روز گذشته 22 هزار و 850 تومان بود. تحلیل‌گران معتقدند حساسیت دلار در این مقطع نسبت به اخبار کاهش یافته است و بازار منتظر تعیین شدن مسیر مذاکرات به صورتی قطعی‌تر است.

تحلیل‌گران علاوه بر این عنوان می‌کردند که نوسان قیمت درهم امارات و نوسان آن حول 6 هزار و 300 تومان می‌تواند انتظارات کاهشی را در بازار دلار افزایش دهد. قیمت درهم امارات روز گذشته روند کاهشی را دنبال کرد. قیمت درهم در شروع روز دوشنبه روی 6 هزار و 360 تومان و در پایان روز روی 6 هزار و 300 تومان بود. درهم امارات معاملات امروز را با قیمت 6 هزار و 320 تومان آغاز کرد اما در ادامه کاهش یافت و در زمان نوشتن این گزارش زیر 6 هزار و 300 تومان و در حوالی 6 هزار و 290 تومان قرار گرفت. در نتیجه سیگنال درهم در این مقطع به بازار دلار داخلی نزولی بود. قیمت درهم در ادامه قدری افزایش یافت و معاملات نیمه اول روز را با قیمت 6 هزار و 360 تومان به پایان رساند.

قیمت دلار هرات نیز در شروع معاملات روز سه‌شنبه روی 22 هزار و 880 تومان قرار داشت. این رقم اختلاف زیادی با نرخ دلار بازار آزاد در پایان معاملات روز گذشته نداشت. در نتیجه سیگنال دلار هرات نیز به دلار داخل افزایشی نبود.

قیمت ابتدایی دلار در بازار متشکل ارزی نسبت به متوسط روز گذشته 160 تومان کاهش داشت. اما در ادامه کار این بازار جهت قیمت دلار متشکل دوباره صعودی شد و در پایان نیمه روز از متوسط نرخ روز گذشته بالاتر بود.

دلار آمریکا در بازار آزاد نیز در روز سه‌شنبه کار خود را بدون تغییر نسبت به قیمت انتهایی روز گذشته و با قیمت 22 هزار 850 تومان آغاز کرد. قیمت دلار در ادامه نوسان کمی به سمت پایین داشت.قیمت دلار با ثبت نوسانات کاهشی کوچک تا قیمت 22 هزار و 830 تومان پایین آمد.

 
 

در آخرین ساعات معاملات نیمه اول روز قیمت دلار قدری افزایش یافت. افزایش قیمت دلار و درهم با هم اتفاق افتاد. به هر روی دلار آمریکا معاملات نیمه اول روز را با قیمت 22 هزار و 930 تومان به پایان رساند، یعنی نهایتا دلار نسبت به قیمت انتهایی روز گذشته تغییراتی مثبت را به ثبت رساند. قیمت دلار در حوالی ساعت یک و نیم ظهر از 23 هزار تومان نیز بالاتر رفته روی 23 هزار و 130 تومان قرار گرفته بود.

 

ارسال نظر