کدخبر: ۱۷۵۹۶

تاجران چینی به دنبال خبر اجرایی شدن قانون جدید مالیات از ۱۲ ژوئن، ۲.۰۸ میلیون تن نفت سبک در آوریل وارد کردند و رکورد زدند.


به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از اس پی گلوبال پلتس، واردات نفت سبک چین 48.1 درصد در ماه آوریل نسبت به سال گذشته میلادی افزایش داشت و به رکورد بیش از 2 میلیون تن رسید. دلیل این افزایش هجوم واردکنندگان چینی برای خرید بشکه‌های بیشتر قبل از اجرای قانون جدید مالیات بر مصرف بود.

 

 دولت چین در چهاردهم مه اعلام کرد قانون جدید مالیات از دوازدهم ژوئن اجرایی می‌شود بنابراین انتظار می رود واردات در ماه مه هم در حد بالایی باشد.

 چین در ماه آوریل 2.08 میلیون تن نفت سبک وارد کرد که 1.28 میلیون تن آن از کره جنوبی بود.

 واردات نفت سبک چین در ماه آوریل 12.7 درصد بالاتر از از رکورد قبلی 1.84 میلیون تنی بود که در دسامبر 2020 وارد شده بود. در آن زمان هم اعلام اجرایی شدن این مالیات، میزان خرید نفت را بالا برده بود.

 

 نفت سبک با مقدار سولفور 1000 تا 1200 ppm بهترین درجه نفتی برای تولید بنزین و استفاده در معدنکاری، ساخت و ساز، صنعت و کشاورزی است.

 واردات این نفت در حال حاضر از مالیات بر مصرف معاف است ولی از دوازدهم ماه ژوئن مشمول مالیات می‌شود چون دولت چین تلاش می‌کند مکانیسم مالیات را عادلانه تر کرده و استفاده از سوخت‌های دوستدار محیط زیست را تشویق کند.

 انتهای پیام/

 

ارسال نظر