شناسه خبر: 17689

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد، امروز ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۴ هزار و ۵۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است.

در بازار ارز هم اکنون قیمت دلار ۲۴ هزار و ۵۰ تومان، قیمت یورو ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان و درهم امارات ۶ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است.

نوسان قیمت در بازار ارز درحالی رخ داده که در تعطیلات نوروز، با تلاش سفته بازان، قیمت دلار به مرز ۲۶ هزار تومان هم رسیده بود، اما انتشار خبر‌های مربوط به مذاکرات هسته‌ای و ... باعث عقب نشینی دلار از این سطح قیمتی شده است.

به اعتقاد کارشناسان دو باور در بازار ارز وجود دارد که موجب نوسانات قیمتی می‌شود، نخست اینکه با مذاکره و بازگشت به برجام و ... قیمت ارز کاهش چشم گیری خواهد داشت و دوم اینکه حتی مذاکره هم نمی‌تواند مانع از واقعیات موجود اقتصاد ایران شود و امکان کاهش چشم گیر قیمت ارز وجود ندارد و نهایتا دلار در کانال ۲۳-۲۲ هزار تومان جا خوش می‌کند.

در صرافی‌های بانکی قیمت دلار و یورو نسبت به روز کاری قبل افزایش یافته است؛ برهمین اساس، قیمت فروش دلار ۲۳ هزار و ۵۷۵ تومان و قیمت خرید دلار از مردم ۲۳ هزار و ۲۲۶ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز معادل ۲۸ هزار و ۷۵۴ تومان و قیمت خرید یورو نیز ۲۸ هزار و ۳۱۹ تومان اعلام شده است.

نرخ خرید و فروش دلار و یورو در صرافی‌های بانکی و بازار متشکل ارزی متغیر است و متناسب با نوسانات بازار آزاد در طول روز چند بار تغییر می‌کند.

ارسال نظر