شناسه خبر: 17965

ثبت رکورد جدید در مصرف برق / میزان مصرف به مرز ۶۵ هزار مگاوات رسید

مصرف برق کشور روز گذشته با به جای گذاشتن یک رکورد بی‌سابقه در تاریخ این صنعت و در مقایسه با روز مشابه پارسال بیش از ۱۳ هزار مگاوات افزایش یافت.روند مصرف برق در سال ۱۴۰۰ به شدت صعودی بوده و تاکنون رکوردهای زیادی را از خود بر جای گذاشته است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ مصرف برق کشور روز گذشته با به جای گذاشتن یک رکورد بی‌سابقه در تاریخ این صنعت و در مقایسه با روز مشابه پارسال بیش از ۱۳ هزار مگاوات افزایش یافت.

روند مصرف برق در سال ۱۴۰۰ به شدت صعودی بوده و تاکنون رکوردهای زیادی را از خود بر جای گذاشته است.

از رکوردشکنی‌های کم سابقه تا خاموشی‌های متعدد که هم دامن بخش صنایع کشور را گرفت و هم سایر بخش‌ها را درگیر کرد.

امسال علاوه بر مسائل مربوط به افزایش دمای هوا و خشکسالی که دامن نیروگاه‌های برق آبی را گرفت، صنعت برق با پدیده استخراج غیرمجاز رمزارز به واسطه جذابیت بیش از حد این نوع ارز مواجه شد که به روند افزایشی مصرف دامن زده است.

براساس تازه‌ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران میزان مصرف برق کشور، در ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه دیروز به رقم ۶۴ هزار و ۹۵۳ مگاوات برسد.

این میزان مصرف در مقایسه روز مشابه پارسال که میزان مصرف ۵۱ هزار و ۵۵۶ مگاوات بود، رشد ۱۳ هزار و ۳۹۷ مگاواتی را نشان می‌دهد.

در مصرف در بخش خانگی و تجاری در حالی افزایشی است که بخش صنعت با کاهش مصرف همراه شده به گونه‌ای که میزان مصرف این بخش به عدد ۲ هزار و ۷۹۷ مگاوات رسیده است

 

ارسال نظر

آخرین اخبار