شناسه خبر: 17979

طی ۱۲ ماه آینده

بازار سرمایه صعودی می شود

اقتصاد نگار:یک کارشناس اقتصادی معتقد است: با ادامه این شرایط، طی ۱۲ ماه آینده شاهد تورم ۵۰ درصد هستیم و بالتبع بازار سرمایه نیز صعودی خواهد شد، چرا که یکی از علت های اصلی رشد شاخص بورس، تورم است و مدامی که انتظارات تورمی هست، فشار برای افزایش قیمت هم وجود خواهد داشت.

میثم رادپور کارشناس اقتصادی در گفتگو با اقتصاد نگار در خصوص وضعیت کلی بازار سرمایه گفت: محرک اصلی بورس ایران انتظارات تورمی است و سهم تورم از بازار، بسیار بزرگ است.طی ۱۰ سال گذشته نرخ تشکیل سرمایه ثابت منفی شده و به عبارتی دیگر اقتصاد آب رفته اما از طرفی دیگر تورم دایم در حال رشد بوده است.

وی افزود: متاسفانه وضعیت تورم در کشور بحرانی است و شاید اعدادی که تا کنون سقف تورم بوده اند به کف تورم تبدیل شوند! یعنی اگر تورم ۴۰ درصد تا امروز سقف تورم بوده، من بعد کف تورم تلقی شود.

رادپور در ادامه گفت: امروز انتظارات تورمی در کشور فوق العاده افزایش یافته و علت اصلی آن کسری بودجه دولت، رشد نقدینگی و در نهایت تورم  است، از طرفی دیگر نیز رشد اقتصادی منفی و کوچک شدن اقتصاد، مزید بر علت شده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به افزایش تورم طی ماه های آتی گفت: با ادامه این شرایط، طی ۱۲ ماه آینده شاهد تورم ۵۰ درصد هستیم و بالتبع بازار سرمایه نیز صعودی خواهد شد، چرا که یکی از علت های اصلی رشد شاخص بورس، تورم است و مدامی که انتظارات تورمی هست، فشار برای افزایش قیمت هم وجود خواهد داشت.

رادپور در پایان گفت: در مجموع باید عرض کنم که با ادامه رشد تورم، بازار سرمایه نیز رشد خواهد داشت و لااقل تا ۱۲ ماه آینده این مسیر افزایشی را طی خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر