شناسه خبر: 18078

ساخت ۴۰۰ هزار مسکن بر عهده بنیاد مسکن است

مراسم معارفه اکبر نیکزاد رئیس جدید بنیاد مسکن امروز برگزار شد؛ او در این مراسم با بیان اینکه نیمی از خانه‌های روستایی نوسازی و بهسازی شده است گفت: در راستای برنامه دولت مبنی بر احداث یک میلیون واحد مسکونی ساخت ۴۰۰ هزار خانه برعهده بنیاد مسکن خواهد بود.

به گزارش اقتصاد نگار؛ امروز مراسم معارفه اکبر نیکزاد رئیس جدید بنیاد مسکن با حضور رئیس و اعضای شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و در حضور خبرنگاران برگزار شد.

اکبر نیکزاد در این مراسم اظهار کرد: بنیاد مسکن در راستای تعهد دولت مبنی بر ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال علاوه بر ساخت ۲۰۰ هزار خانه در روستاها ۲۰۰ هزار مسکن نیز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر احداث می‌کند.

وی با اشاره به تشکیل بنیاد مسکن با فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در ۲۱ فروردین سال ۱۳۵۸ خاطرنشان کرد: من بعد از دانشگاه توفیق پیدا کردم دربنیادمسکن حضور پیدا کنم. بنیاد مسکن با حداقل امکانات در دوران جنگ خدمات ارزشمندی را ارائه می‌کرد که در صدد هستیم این خاطرات را در قالب یک کتاب گردآوری کنیم تا بماند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه بنیاد بار بزرگی را از دوش دولت برداشته است گفت: اگر بنیاد مسکن نبود نظام جمهوری اسلامی و دولت خواه باید مجموعه بزرگی را با امکانات و تجهیزات کامل ایجاد می کردند تا هر زمان حادثه‌ای رخ داد وارد عمل شود. بنیاد مسکن این بار را از دوش دولت برداشته و در جاهای مختلف به راهسازی و مسکن‌سازی می پردازد و همیشه آماده خدمت است.

نیکزاد تاکید کرد: در بعضی بازسازی‌ها در دنیا رکورددار هستیم. وقتی پس از نوسازی یک واحد که دچار حادثه شده لبخند را به خانواده‌ها هدیه می کنیم خستگی از تنمان بیرون می‌رود. کار در بنیاد مسکن عشق و علاقه میخواهد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن در سال های گذشته سالیانه حدود ۲۰۰ هزار خانه روستایی را نوسازی و بازسازی کرده است گفت: در حال حاضر به حدود نصف روستاها نوسازی شده است اگر این اقدام انجام نمی شد در زلزله‌ها دچار مشکل می‌شدیم.

رئیس بنیاد مسکن با اشاره به تعهد رئیس جمهور مبنی بر ساخت سالیانه یک میلیون واحد مسکونی گفت: وزیر راه و شهرسازی به یادگار هشت سال دفاع مقدس است نظرش این بود که ما در قالب این برنامه علاوه بر ۲۰۰ هزار مسکن روستایی ۲۰۰ هزار مسکن در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر بسازیم.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام روحانی‌نژاد نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن اظهار کرد:  بعد از رحلت مهندس تابش حدود ۲۰ نفر از سویی مسئولان برای ریاست بنیاد مسکن پیشنهاد شدند که همگی شیفتگان خدمت بودند ولی ما یک قید داشتیم و آن اینکه ریاست بنیاد از درون مجموعه انتخاب شود که خوشبختانه به اتفاق آرا مهندس اکبر نیکزاد انتخاب شد.

روحانی‌نژاد، سه شرط را برای خدمت در بنیاد مسکن لازم دانست و گفت: کسی که در بنیاد مسئولیت می‌گیرد اولاً باید ولایی باشد و در مقابل ولایت از خود استدلال نداشته باشد. شرط دوم پاکدستی و شرط سوم جهادی عمل کردن است یعنی خستگی ناپذیر باشد و شبانه روز تلاش کند.

بنابراین گزارش، نحوه انتخاب رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به این صورت بود که پنج نفر شامل رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، شاملو معاون بنیاد مسکن، اکبر نیکزاد مدیرعامل شرکت عمران اکباتان وابسته به بنیاد مسکن و سعیدی‌کیا به عنوان اعضای شورای مرکزی و حجت الاسلام روحانی نژاد به عنوان رئیس شورای مرکزی، اکبر نیکزاد را به عنوان رئیس جدید بنیاد مسکن انتخاب کردند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر