شناسه خبر: 18131

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۹؛ بازگشت طلا به کانال ۱۸۰۰ دلار

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۶/۱۹| بازگشت طلا به کانال ۱۸۰۰ دلار

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از رویترز، در حالی که ارزش دلار شاهد کاهش بوده است، قیمت طلا امروز جمعه شاهد افزایش بود، اما گمانه زنی ها در مورد تداوم قصد فدرال رزرو برای کاستن از برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه اش سبب شد تا رشد قیمت محدود باشد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با نیم درصد افزایش به 1803 دلار و 54 سنت رسید. با وجود افزایش قیمت نسبی قیمت طلا در مسیر ثبت کاهش قیمت بیش از یک درصدی قرار گرفته است. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با 0.03 درصد رشد به 1800 دلار رسید.

میشله بومن، یکی از اعضای هیئت مدیره فدرال رزرو نیز این هفته به خیل آن دسته از سیاست گذارانی پیوست که معتقدند آمارهای ضعیف بازار کار آمریکا در ماه اوت احتمالا بانک مرکزی این کشور را از قصد خود مبنی بر کاهش سیاست خرید ماهانه اوراق قرضه در اواخر امسال منصرف نخواهد کرد.

دیروز آمارها نشان داد که تعداد شهروندان آمریکایی متقاضی دریافت حقوق بیکاری طی هفته گذشته به پایین ترین رقم در طی حدود 18 ماه اخیر رسیده است. این آمارها نشان می دهد که کاهش میزان استخدام ها نه ناشی از کاهش تقاضا برای نیروی کار بلکه به دلیل کمبود کارگر رخ داده است. این گزارش بار دیگر احتمال آغاز انقباضی شدن سیاست فدرال رزرو در سال جاری میلادی را تقویت کرده است.

در سایر بازارهای فلزات گرانبها امروز قیمت نقره با 0.59 درصد رشد به 24 دلار و 32 سنت رسید. قیمت پلاتین هم امروز با 0.27 درصد افزایش همراه بود و به 983 دلار و 64 سنت رسید.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر