شناسه خبر: 18132

پیش بینی بازار سهام در هفته چهارم شهریور 1400

نوسانات شاخص بورس محدود ماند/ تردید و انتظار خریداران

اقتصادنگار: با بررسی عملکرد نوسانات محدود شاخص کل بورس در یک هفته گذشته به نظر میرسد شاخص در هفته پیش رو نیز به احتمال زیاد در همان کانال 1.5 میلیون واحد دنبال شود.

به گزارش اقتصادنگار، شاخص بورس در پایان هفته سپری شده با بازدهی مثبت 0.4 درصد روبه رو شد. عملکرد وضعیت بورس و فرابورس در یک هفته گذشته نشان میدهد جریان ورودی پول حقیقی ها به بازار سهام و صندوق های با درآمد ثابت با نوسان روبه رو شد و به نظر میرسد این وضعیت در روز ابتدایی هفته با بسته شدن بازار کامودیتی ها با ورودی حقیقی ها، مثبت دنبال شود.

بازار سهام در یک هفته گذشته در وضعیت نوسانی محدود، در کانال 1.5 میلیون واحد دنبال شد. نوسانات محدود شاخص بورس حالا در زیر نیمه کانال 1.5 میلیون واحد پیگیری میشود. بورس بازان در هفته ای که سپری شد، در یک نوسان محدود معاملات خود را از سر گرفتند. دو موتور اصلی تغذیه کننده تغییرات کامودیتی ها و نرخ ارز به تناسب اثرگذاری روی روند معاملات تاثیرگذار بودند.

با این وصف فعلا بازار در انتظار تعیین تکلیف مذاکرات برجامی وین و نوع سیاست های حمایتی دولت در قبال کسری بودجه است. باید منتظر بود که بازار چه واکنشی به جلسه روز دوشنبه نشست شورای حکام خواهد داشت و آیا طرف های اروپایی قطعنامه ای علیه ایران صادر میکنند یا خیر؟

در هفته ای که سپری شد بورس بازان با احتیاط بیشتری معاملات را به پیش بردند و این در حالی بود که فعلا به دلیل رویدادهای در انتظار، بخشی از خریداران برای حضور دوباره در بازار مرددند. البته همچنان فروشنده ها هم فعال بودند.

 

ارسال نظر