شناسه خبر: 18185

نرخ دلار عامل اصلی تعیین روند مثبت و منفی بودن بازار سرمایه است

به گزارش اقتصاد نگار؛ مهدی حاجیوند کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با اقتصاد نگار گفت؛ بازار سرمایه در مقاوت قرار دارد و تا زمانی که نتواند این مقاومت را بشکند نمیتوانیم انتظار بهبود اوضاع و سبزی بازار را داشته باشیم . 

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه گفت؛ شاخص در منطقه یک میلیون و ششصد هزار واحد با مقاومت بسیار مهمی روبرو است. محدوده ای که اتفاقا برابر با ۵٠ درصد اصلاح ریزش چند ماه اخیر است ، یعنی ریزش از سطح دو میلیون و صد هزار واحدی تا سطح یک میلیون و نود هزار واحدی که میتواند بعد از بین رفتن مقاوت رشد خوبی را شاهد باشیم . 

حاجیوند در ادامه بیان داشت؛ طی هفته های آینده پیش بینی بر این است که شرایط فعلی ادامه خواهد داشت و با پایان نیمه اول  سال بازار رنگ و بوی مثبت به خود بگیرد و وضعیت صعودی خواهد شد . 

این کارشناس بازار سرمایه در پایان بیان داشت؛ در بررسی سهم ها این روزها سهم های کوچک رشد خوبی داشته اند و به نظر می آید در کنار رشد سهم های کوچک سهم های بزرگ فعلا رشد زیادی نداشته باشند اما آنچه روند بازار سرمایه را تعیین میکند نرخ دلار هست که عامل اساسی در تعیین رویه مثبت و منفی بودن بازار محسوب میشود .

 

ارسال نظر