شناسه خبر: 18277

همچنان بهترین راه حفظ سرمایه های نقد پذیر سرمایه گذاری در بورس است

به گزارش اقتصاد نگار؛ حمید میرمعینی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با اقتصاد نگار گفت؛ هفته پیش عملکرد بازارهای مالی عموما منفی بود اما به نظر می رسد این هفته شرایط متفاوت باشد. درباره تغییرات ارزش دلار و محتوای گزارش هایی که از شاخص های اقتصادی منتشر می شود گمانه زنی ها ادامه دارد و سرمایه گذاران با احتباط رفتار خواهند کرد اما رفتار سرمایه گذاران صرفا تعیین کننده روند صعودی یا نزولی بودن بازار نخواهد بود . 

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه مطرح کرد؛ قیمت دلار بار دیگر خود را به سطح مهم ٢٨٠٠٠ تومان نزدیک کرده  خبر امیدبخشی از مذاکرات سیاسی و تعامل دولت جدید با دنیا مخابره نمی شود ؛ این یعنی ادامه تورم.

وی ادامه داد؛ برای صاحبان نقدینگی سپرده گذاری در بانک به معنی خودکشی مالی ارزیابی می شود چرا که در شرایط کنونی تبدیل پول نقد به دارایی ، عاقلانه ترین راهکار است و خرید سهام شرکت های دارای سود یا کسب نوسان از فرصت های موجود در بازار سرمایه یکی از مهمترین اقدامات سرمایه گذار محسوب می شود به ویژه این که در میان همه بازارهای سرمایه گذاری ، بورس نقدشونده ترین بازار است.

وی در پایان بیان داشت؛ شاخص کل همچنان ناتوان در عبور از مقاومت استاتیک یک میلیون و ششصد هزار واحد است. به نظر شاخص در یک ساختار اصلاحی abc قرار داد و باید انتظار داشت این روند با شرایط فعلی ادامه دار بوده و حتی ریزش جزئی دیگری را هم مشاهده کنیم، مجددا تاکید میکنم اگر شرایط پایدار باشد ریزش اتفاق خواهد افتاد .

 

ارسال نظر