شناسه خبر: 18344

پرداخت بیش از ۲هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی مدارس

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از پرداخت ۲ هزار و ۴۲۰ هزار میلیارد ریال برای هوشمندسازی و تجهیزات آموزشی مدارس و هنرستان‌ها خبر داد.

به گزارش اقتصاد نگار؛  از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، «امید حاجتی» اظهار داشت: این مبلغ به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای اجرای بند ۳۹ جدول تبصره ۱۴ لایحه بودجه ۱۴۰۰ و برای خرید تبلت دانش آموزان بی‌بضاعت، هوشمندسازی مدارس، خرید تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس کار و دانش و تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی  واریز شده است.

وی افزود: مبلغ واریزی به‌منظور رفع مشکلات و موانع پیش‌بینی شده در راستای هوشمندسازی مدارس و ارائه خدمات عادلانه آموزشی برای همه دانش‌آموزان است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها تصریح‌کرد: برای خرید تجهیزات هنرستان‌ها و مدارس کار و دانش مبلغ ۶۶۰ میلیارد ریال و برای خرید تبلت دانش‌آموزان بی بضاعت، هوشمندسازی مدارس یک‌هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال و برای تامین و تعمیر سیستم سرمایشی و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی ۱۰۰میلیارد ریال به نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور پرداخت شده است.

وی ابراز امیدواری‌کرد: با این اقدام در شرایط بحرانی کرونا حوزه آموزش بتواند به وظیفه خود عمل کند و دانش‌آموزانی که به‌دلیل نداشتن تبلت از تحصیل بازمانده بودند مجدد به تحصیلات خود ادامه دهند.

به گزارش ایرنا، امسال سازمان هدفمندی یارانه‌ها از محل منابع این سازمان ۱۰ هزار و ۹۳۴ میلیارد ریال اعتبار به بخش‌های مختلف بهزیستی، چایکاران، ایثارگران و مسکن محرومان، مبلغ ۱۰ هزار میلیارد ریال بابت یارانه نان و خرید تضمینی گندم به شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و ۱۰ هزار میلیارد ریال به بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی پرداخت کرد. 

 

ارسال نظر