شناسه خبر: 18349

اوجی: ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی باید افزایش پیدا کند

جواد اوجی وزیر نفت با تاکید بر اینکه ظرفیت پالایش نفت و میعانات گازی باید افزایش پیدا کند، گفت: پیش بینی می‌شود که ظرفیت پالایشی کشور در ۴ سال آینده در این دولت، حدود یک و نیم برابر افزایش پیدا کند و تولید فعلی ۲.۲ میلیون بشکه در روز به سه و نیم میلیون بشکه در روز برسد.

به گزارش اقتصاد نگار؛ وزیر نفت چهارشنبه شب در یک گفت‌وگوی رادیویی به تشریح مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه در دولت سیزدهم و پاسخ به پرسش‌هایی درباره تأمین گاز زمستانی پرداخت.

وی در آغاز به اوضاع نیروی انسانی در این وزارتخانه اشاره کرد و گفت: متاسفانه بی‌محلی و کم مهری در حق کارکنان نفت در سال‌های اخیر اتفاق افتاده است و از این رو این مساله جزء اولویت کاری‌ من بود و چند ابلاغیه در این

زمینه صادر و گروهی صاحب‌نظر را  نیز در این زمینه بسیج کردم.

اوجی ادامه داد: تبدیل وضعیت نیروهای مدت موقت به معین و تبدیل وضعیت نیروهای ایثارگر به طور جدی در دستور کار است و برنامه‌های خوبی برای سرمایه انسانی صنعت نفت داریم.

وی با بیان اینکه سرمایه‌ انسانی از سرمایه‌های اصلی صنعت نفت به شمار می‌آید، گفت: تلاش ما این است که پست‌هایی که متاسفانه در دوره پیش حذف شدند را احیا کنیم، همچنین آموزش نیروی انسانی در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه افزایش تولید در میدان‌های نفت و گاز نیازمند نیروهای ماهر و متخصص است، افزود: ساماندهی سرمایه انسانی اولویت اصلی کار بنده در وزارت نفت خواهد بود.

 

ارسال نظر