شناسه خبر: 18399

تا پایان سال ۱۴۰۴ حتی در شرایط تحریم، به تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی خواهیم رسید

یک کارشناس صنعت پتروشیمی گفت: در حال حاضر در حوزه پتروشیمی به جز مشکل تامین سرمایه که البته امسال تمام هزینه طرح‌ها تامین شده، مشکل خاص دیگری وجود ندارد.اما برای ادامه کار و سال‌های آتی باید دید شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت و دوم اینکه راهکارهایی که برای تأمین سرمایه پیش‌بینی شده، به چه نتیجه‌ای خواهد رسید.

غلامحسین نجابت کارشناس صنعت پتروشیمی در گفتگو با اقتصاد نگار؛ در خصوص وضعیت پتروشیمی‌های کشور و درآمد مستقیم دولت از آنها گفت: درآمد مستقیم دولت از صادرات محصولات پتروشیمی کشور حدود ۱۲ و نیم میلیارد دلار و درآمد داخلی حدود ۶ میلیارد دلار است.

وی در پاسخ به اینکه آیا پتروشیمی‌های کشور پتانسیل محرومیت زدایی دارند گفت: بله پتروشیمی‌های کشور در دو زمینه می‌توانند نقش مهمی در محرومیت‌زدایی ایفا نمایند، یکی ایجاد شغل و دیگر توسعه زیر ساخت‌های رفاه اجتماعی.

این کارشناس وضعیت پتروشیمی‌های کشور در افق ۱۴۰۴ را مطلوب دانست و اظهار داشت: ظرفیت فعلی تولید محصولات پتروشیمی کشور حدود ۸۰ میلیون تن است و مسئولان عنوان کرده‌اند که تا پایان سال ۱۴۰۴ به تولید ۱۳۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی خواهیم رسید، و این میزان تولید ربطی به وجود یا عدم وجود تحریم‌ها ندارد و چنانچه حتی رفع تحریم‌ها اتفاق بیفتد چه بسا این میزان تولید افزایش هم بیابد.

نجابت در پایان گفت: در حال حاضر در حوزه پتروشیمی به جز مشکل تامین سرمایه که البته امسال تمام هزینه طرح‌ها تامین شده، مشکل خاص دیگری وجود ندارد.اما برای ادامه کار و سال‌های آتی باید دید شرایط به چه شکل پیش خواهد رفت و دوم اینکه راهکارهایی که برای تأمین سرمایه پیش‌بینی شده، به چه نتیجه‌ای خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر