شناسه خبر: 18411

ویزای اربعین در فرودگاه امام صادر نمی‌شود

روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اعلام کرد که ویزای عراق برای اربعین امسال رایگان است اما زائران باید بدانند که امکان صدور آن در فرودگاه امام خمینی (ره) یا فرودگاه‌های عراق میسر نیست.

به گزارش اقتصاد نگار؛ دقایقی پیش روابط عمومی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) اطلاعیه‌ای درباره جزئیات و چگونگی صدور ویزای عراق برای زائران حسینی صادر کرد. 

در این اطلاعیه آمده است:

«بسمه تعالی
قابل توجه زائران محترم به منظور حضور در مراسم  اربعین حسینی در کشور عراق بر اساس تفاهم صورت گرفته میان جمهوری اسلامی ایران و عراق، صدور ویزا در ایام اربعین رایگان خواهد بود اما زائران باید پیش از سفر اقدام به اخذ ویزای زیارتی از طریق مراجع ذیصلاح نمایند و امکان صدور ویزا در فرودگاه امام (ره) یا در فرودگاه های عراق میسر نیست، بر همین اساس افرادی که قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند باید پیش از خرید بلیت، اقدام به دریافت ویزا نمایند.

همچنین زائران گرامی برای جلوگیری از هرگونه مشکل و یا سودجویی های احتمالی در خصوص  بلیت هواپیما به مقصد عراق می توانند از آژانس های مسافرتی معتبر و سایت های اینترنتی مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری اقدام به خرید بلیت نمایند، همچنین بر اساس دستور این سازمان حداکثر نرخ بلیت برای سفر به عراق در ایام اربعین (۲۸ شهریور لغایت ۱۰ مهر) ۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

از زائران محترم درخواست می شود به منظور پذیرش، صدور کارت پرواز و تحویل بار ۳ ساعت قبل از زمان پرواز در سالن ترمینال فرودگاه حضور یابند و برای تسریع در فرآیند پذیرش می توانند نسبت به پرداخت آنلاین عوارض خروج از کشور اقدام‌ نمایند.
روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)»

انتهای پیام

 

ارسال نظر