شناسه خبر: 18413

دولت باید سند راهبردی به‌روز درباره صادرات داشته باشد

عضو هیات مدیره و دبیر اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) تاکید کرد: تجمیع توانمندی‌های تشکل‌ها باید در شبکه ملی اطلاعات صورت گیرد.

به گزارش اقتصاد نگار؛ فریبرز نژاددادگر در رویداد خودنمایی زنجیره تامین داخلی که امروز ۲۵ شهریور ماه در مرکز پژوهشگاه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، گفت: صادرات و تعاملات بین‌المللی، زمینه‌ساز رسوب دانش و ارتقای سطح استاندارد محصولات و خدمات خواهد بود. همه ذینعان  باید مسوولیتشان در سند راهبردی مشخص شود و اعضای اتحادیه با حمایت معنوی دولت، آمادگی کامل خود را برای بومی‌سازی و ارائه خدمات مهندسی در شبکه ‌ملی اطلاعات دارند.

وی بیان کرد: تسهیل در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جهت توسعه لایه زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات و بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان برای توسعه لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات امری کاملا ضروری است. باور اتحادیه بر این است که ما مشکلات فراوانی را پیش روی صادرات داشته و داریم که امیدواریم دولت جدید و وزیر ICT به عنوان متولی برنامه‌های حوزه ICT بخشی از آن‌ها را مرتفع سازند و ما نیز این آمادگی را داریم که در کنار سایر تشکل‌ها، با این برنامه‌ها هم‌راستا و همراهی کنیم.

عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران همچنین با بیان اینکه دولت باید سند راهبردی به‌روز در خصوص صادرات داشته باشد، بر  تجمیع توانمندی‌های تشکل‌ها در شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) در این رویداد به تشریح شبکه ملی اطلاعات، راهبردها و برنامه اقدام پرداخته شد. نقش کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز پژوهش‌های مجلس، رویکرد پژوهشگاه فاوا در راستای برنامه‌های شبکه ملی اطلاعات، نقش کمیسیون‌های تخصصی فاوا و ‌تحول دیجیتال، نقش تشکل‌های خصوصی فاوا، ظرفیت شرکت‌های داخلی، نقش آزمایشگاه‌های فنی ابزاری و نقش شبکه علمی کشور، از دیگر مواردی است که در این رویداد پیرامون آنها صحبت شد.

انتهای پیام

 

ارسال نظر