شناسه خبر: 18416

پنج مدرسه ی خیر ساز در شهرستان ازنا افتتاح شد

پنج فضای آموزشی خیرساز ( مدرسه ی ۹ کلاسه ی سیدرضا هاشمیان ، مدرسه ی ۶ کلاسه ی شهیدعظیمی روستای مرزیان ، ۳ کلاسه ی روستای دره تخت ، ۳ کلاسه ی باوکی و ۳ کلاسه ی سیاوش آباد ) در شهرستان ازنا با حضور سرپرست آموزش و پرورش ، مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس ، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و مدیر آموزش و پرورش و برخی مسئولین این شهرستان افتتاح شد .

به گزارش اقتصاد نگار؛ سرپرست آموزش و پرورش لرستان در این آیین بر ضرورت تکریم خیرین مدرسه ساز تاکید کرد و گفت ؛ خیرین ، مایه افتخار آموزش و پرورش هستند و خدمت به تعلیم و تربیت خدمتی گرانقدر و ماندگار است چرا که جامعه ی هدف ، دانش آموزان و آینده سازان میهن اسلامی هستند .

سید عیسی سهرابی با بیان اینکه اگر قرار است آینده ای درخشان را برای آموزش و پرورش متصور شویم ، مسیر آن 《تعلیم و تربیت》 و مکان آن 《مدرسه》 است گفت ؛ جا دارد خلاء های موجود در فضاهای آموزشی توسط انسان های بزرگ و با نیت خیر پر شوند و همه ی ما قدردان تک تک کسانی هستیم که در اجرای این فضاهای زیبا با عشق و دلسوزی روی هم آجر گذاشته اند .

وی با اشاره به اینکه کار تعلیم و تربیت ، جهادی است که باید با دل انجام شود اظهار داشت ؛ باید همه تلاش کنیم تا در بستری که به همت خیرین فراهم شده آینده ی درخشانی برای فرزندانمان بسازیم .

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان نیز یکی از برنامه‌های مشترک آموزش و پرورش و نوسازی را استفاده از ظرفیت خیرین در ساخت فضاهای آموزشی و برقراری عدالت آموزشی عنوان کرد و افزود ؛ در شهرستان ازنا به واسطه خیرینِ این شهرستان ، وضعیت سرانه فضاهای آموزشی ، وضعیت پایداری است که امیدواریم بتوانیم با مدد خیرین و مسئولین استانی و کشوری ، سرانه ی فضاهای آموزشی را به استاندارد خودش برسانیم .

غفوری نژاد با اشاره به پویشهای مختلفی که با هدف فراهم آوردن امکانات و بسترسازی تحصیل دانش آموزان راه اندازی شد ( پویش من مادرم بچه های ایران فرزند من ، به رنگ مدرسه و ... ) گفت ؛ این پویش ها در راستای جذب کمک های خرد خیرین اجرا می شود و امروز مفتخریم به همت خیرین ، ۲۳ کلاس در قالب ۵ فضای آموزشی با زیربنای بیش از ۲۵۰۰ متر  و با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان را به انجام برسانیم و امیدواریم بتوانیم به همت خیرین تعدادی از فضاهای ناایمن آموزشی را نیز مستحکم کنیم .

لازم به ذکر است در پایان از پروژه ی تجاری سازی و همچنین از آخرین مراحل ساخت و آماده سازی خانه معلم این شهرستان نیز بازدید شد .

تنظیم خبر ؛ لک

 

 

ارسال نظر