شناسه خبر: 18508

مصرف بنزین به ۸۵ میلیون لیتر رسید/ افزایش مصرف ۱۸ درصدی نسبت به سال گذشته

رییس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور با بیان اینکه میزان مصرف بنزین نسبت به سال گذشته حداقل حدود 18 درصد افزایش یافته است، گفت: میزان مصرف همچنان نسبت به دوران قبل از شیوع کرونا بیش از 20 درصد کاهش دارد.

به گزارش اقتصاد نگار؛ همایون صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در هفته‌های گذشته که محدودیت و منع تردد اعمال شد فروش بنزین به طور متوسط تا حدود 74 میلیون لیتر پایین آمد و زمانی که این محدودیت‌ها کم شد، مصرف دوباره بالا رفت و اکنون 10 تا 11 میلیون لیتر در روز به فروش اضافه شده و به 85 تا 86 میلیون لیتر رسیده است.

وی افزود: قطعا در این روزهای آخر تابستان با توجه به افزایش احتمالی سفر میزان مصرف نیز تا حدی رشد کند و پیک مصرف احتمالا به حدود 87 تا 88 میلیون لیتر در روز برسد.

رییس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه‌داران سوخت کشور خاطرنشان کرد: میزان مصرف بنزین نسبت به سال گذشته حداقل حدود 18 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه هنوز به رقم مصرف قبل از کرونا نرسیده‌ایم، تاکید کرد: آن زمان متوسط مصرف 96 میلیون لیتر بود و در برخی روزهای فصل تابستان و افزایش مسافرت‌ها به حدود 115 میلیون لیتر در روز هم رسید.

صالحی یادآور شد: میزان مصرف بنزین همچنان نسبت به دوران قبل از شیوع کرونا بیش از 20 درصد کاهش دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر