شناسه خبر: 18527

از ظرفیت بازار سرمایه برای احیای طرح‌های اقتصادی استفاده می‌شود

معاون پذیرش فرابورس ایران با اشاره به ایجاد کارگروه مشترک بین وزارت صمت و بازار سرمایه گفت: دستورالعمل احیای طرح‌های اقتصادی در قالب پذیره نویسی در فرابورس، باعث افزایش اشتغال در کشور می‌شود.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حجت اسماعیل‌زاده در خصوص دستورالعمل احیای صنایع و طرح‌های اقتصادی کشور گفت: دستورالعمل نحوه صدور مجوز عرضه شرکت‌های پروژه، بدین گونه است که تامین مالی این شرکت‌ها در قالب پروژه تامین شود.

معاون پذیرش فرابورس ایران با بیان اینکه هر شرکتی که حائز شرایط دستور العمل است در قالب پروژه، درخواست خود را به فرابورس ارسال می‌کند و پس از بررسی و طی کردن مسیر پذیرش، عرضه آن فراهم می‌شود، افزود: دستورالعمل احیای صنایع و طرح‌های اقتصادی کشور، سرمایه‌های خرد و اندک سرمایه‌گذاران را در قالب بازار سرمایه، به کار می‌گیرد و بعد از پذیره نویسی، با پیشرفت طرح ها، سود خوبی نصیب سرمایه گذاران می‌کند.

وی در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: کارگروه مشترکی با وزارت صمت ایجاد کرده ایم و داوطلبانه در حال رصد این طرح‌ها هسیتم، زیرا قرار است مردم با سرمایه‌های خرد در این شرکت‌ها شریک شوند.

اسماعیل‌زاده افزود: برای اینکه اعتماد مردم ایجاد شود، ناظر فنی و ناظر مالی طرح‌ها مشخص شده است و صاحبان اولیه طرح، قبل از بهره برداری اجازه فروش سهم خود را ندارند.

وی ادامه داد: اگر در بازه‌ی زمانی سالانه، درصد پیشرفت طرح با برنامه‌های اولیه مطابقت نداشت و طرح با مشکل روبرو شد، موسس معتهد است تا سرمایه مردم را برگردانند و حداقل سود بانکی را برای سرمایه گذار فراهم کند.

اسماعیل زاده گفت: شرکت‌های پروژه ای، ممکن است به درجه‌ای از تکامل رسیده و ریسک کمتری داشته باشند این شرکت‌ها حائز اهمیت و دارای شرایط پذیرش هستند اگر شرایط را نداشتند در بازار در قالب بازار سوم پذیره نویسی می‌شوند.

ارسال نظر