شناسه خبر: 18649

مصرف جهانی برق برای تولید بیت کوین از مجموع سال ۲۰۲۰ فراتر رفت

در حال حاضر تخمین زده می‌شود که استخراج بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی بیش از ۶۷ تراوات ساعت برق مصرف کرده است که از مجموع مصرف این ارز در سال ۲۰۲۰ بیشتر است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از راشاتودی، بر اساس شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج، استخراج بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان تا پایان سال جاری میلادی حدود 95.68 تراوات ساعتTW/h یا یک تریلیون وات ساعت) مصرف خواهد کرد.

این میزان مصرف برق برای استخراج بیت کوین در جهان تقریباً با کل مصرف برق فیلیپین برابر است.

بلومبرگ نیز در گزارشی اعلام کرد که شبکه بیت کوین تا پایان سال جاری میلادی 91 تراوات ساعت مصرف خواهد کرد و در 8 ماهه سال جاری میلادی تخمین زده می‌شود که بیش از 67 TW/h برق مصرف کرده است که از کل سال 2020 بیشتر مصرف کرده است.

یک بررسی جداگانه که توسط پایگاه اینرنتی Science Direct انجام شد، نشان می‌دهد که استخراج کنندگان بیت کوین «مقدار زیادی از سخت افزارهایی با عمر کوتاه» مصرف می‌کنند که این امر می‌تواند رشد زباله‌های الکترونیکی جهان را تشدید کند.

گزارش Science Direct همچنین نشان می‌دهد که بیت کوین می‌تواند تا 64.4 کیلوتن (64400 تن) زباله الکترونیکی در بالاترین سطح قیمت خود در اوایل سال 2021 تولید کند.

زباله‌های الکترونیکی به طور کلی به تجهیزات رایانه‌ای و لوازم الکترونیکی دور ریخته شده اشاره دارد.

بر اساس گزارش Statista، بیت کوین حدود 0.11 درصد از کل تخمین جهانی زباله‌های الکترونیکی در سال 2021 را شامل می‌شود که 57.4 میلیون تن است.

این در حالی است که استخراج بیت کوین تنها 0.43 درصد از کل مصرف جهانی برق را به خود اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر