شناسه خبر: 18924

تکنولوژی 5G را بومی سازی کردیم و حالا قادر خواهیم بود 5G را در اختیار کشورهای دیگر هم بگذاریم

یکسال پیش ستار هاشمی معاون وزیر ارتباطات در مورد راه‌اندازی پایلوت فناوری نسل پنجم ارتباطات (5G ) گفت: فناوری 5G سبب می‌شود تا علاوه بر افزایش سرعت و ارتقاء کیفیت ارتباطات و خدمات، ارائه سرویس‌های نوین و دور از دسترس حال حاضر، ممکن شود که این مهم، کاهش شکاف دیجیتالی بین شهرها و مناطق کم برخوردار را در پی دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد نگار؛ دکتر محسن علی‌پور، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد در نشست خبری امروز گفت: امروز خبر بومی سازی  5g را اعلام می‌کنیم، خرید 4 جی هزینه سنگینی برای ما داشت و خدمات دهنده‌ های خارجی هیچگونه خدماتی به ما نمی دادند آن‌هم به بهانه تحریم ها.

photo_۲۰۲۱-۰۹-۲۱_۱۴-۳۹-۵۴

وی افزود: این پلتفرم کاملا بر اساس استانداردهای جهانی تهیه شده است، ما قادر خواهیم بود 5G را در اختیار کشورهای دیگر بگذاریم.

photo_۲۰۲۱-۰۹-۲۱_۱۴-۳۹-۵۴ (2)

علی پور در ادامه با اشاره به انحصار فناوری این طرح توسط ایران گفت: ما امروز انحصار را شکستیم و خودمان بعنوان عرضه کننده این فن آوری به دنیا خواهیم بود.

وی در خصوص امنیت این طرح اظهار داشت: بحث امنیت شبکه قطعی و اطلاعات مشترکان در امنیت خواهد بود.تکنولوژی 5G را بومی سازی کردیم و حالا قادر خواهیم بود 5G را در اختیار کشورهای دیگر هم بگذاریم.

photo_۲۰۲۱-۰۹-۲۱_۱۵-۰۷-۰۲

وی افزود: زمان ارائه خدمات ۵جی بستگی به اپراتور هاست. آنها بعد از توافق با ما طی مدت ۲ تا ۳ ماه می‌توانند اینترنت 5G را ارائه دهند.هزینه ای که کردیم با عدم خریداری 4G از کشورهای دیگر جبران می شود. این پلتفرم ارتباطی با طرح صیانت ندارد. بخشی از این تکنولوژی باعث کمک به سیستم بانکی شده و باعث انتقال سریع‌تر داده‌ها می‌شود. پلتفرم 5G که می‌سازیم در اختیار همه عموم قرار می‌گیرد نه فقط بخش‌های دولتی.

photo_2021-09-21_15-13-30

 

علی پور در ادامه گفت: اپراتور ها دنبال 5G بوده‌اند اما به دست نیاورده اند و حالا با کمک وزارت ارتباطات به سراغ پلتفرم داخلی می‌آیند.هیچ شرکت خارجی در این پروژه به ما کمک نکرده و تماما کار نخبگان ایرانی است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر