شناسه خبر: 18926

پیش‌بینی یک کارشناس از اقتصاد آینده/ در این حالت تیم اقتصادی دولت در شرایط قرار می‌گیرند

یک کارشناس اقتصادی معتقد است: ما در ساده ترین آمار و اطلاعات انحراف داریم و در نتیجه هیچ تصویر روشنی از وضعیت بیماری های اقتصاد ایران نداریم.

به گزارش اقتصاد نگار؛ وحید شقاقی شهری با بیان این مطلب افزود: شاید تنها از عناوین آنها اطلاع داشته باشیم و هیچ‌گونه اولویت بندی بر پایه شدت، فوریت و ضرورت آنها صورت نگرفته است.

وی عنوان کرد: همه وزرا اقتصادی دولت های گذشته و روسای جمهور آرزو و آمالشان این بوده است که تورم را کنترل کنند، بیکاری را کاهش دهند و رشد اقتصادی را افزایش دهند مشابه همین حرف هایی که دوستان ما در دولت سیزدهم مطرح می کنند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: سوال بنیادین این است که چرا این دوستان موفق نشدند؛ از این منظر می توان به این نتیجه رسید که ما باید جلوتر برویم و ببینیم که آیا این هماهنگی در تیم اقتصادی صورت خواهد گرفت یا خیر و اولویت بندی در اقتصاد ایران چگونه خواهد بود.

شقاقی خاطرنشان کرد: به نظر بنده اگر اخبار مثبتی از برجام به بازار منتقل شود می تواند تلاطم های بازار را کمی آرام کند و کار دوستان اقتصادی را کمی آرام کند، اما اگر برجام به یک فرایند فرسایشی تبدیل شود و اخبار بدی به بازار منتقل شود همچنان با مسائل سخت اقتصادی مواجه خواهیم بود و تیم اقتصادی در شرایط سختی قرار خواهند گرفت.

 

ارسال نظر