شناسه خبر: 19301

تشکیل دیرهنگام کمیته نظارت بر تخلفات پروازهای اربعین

سازمان هواپیمایی کشوری از تشکیل کمیته نظارت و رسیدگی به تخلفات و جرائم مربوط به پروازهای اربعین در فاصله ۴ روز پس از آغاز پروازها خبر داد.

به گزارش اقتصاد نگار؛  طی روزهای گذشته، ایرلاین‌های داخلی در هماهنگی کامل با شرکت‌های چارتری بلیت پروازهای اربعین را بر خلاف تعهدی که داده بودند به قیمت‌های چند برابری به فروش رساندند.

24 شهریور سازمان هواپیمایی کشوری قیمت بلیت پرواز رفت و برگشت از شهرهای اصفهان، شیراز، تبریز و تهران به نجف 5 میلیون تومان و از مشهد را 6 میلیون تومان اعلام کرد. این در حالی بود که بلیت 5 و 6 میلیون تومانی عملا وجود خارجی نداشت و بلیت پروازهای یکطرفه تا 9 میلیون تومان توسط برخی ایرلاین‌های داخلی به فروش می‌رسید.

مهم‌ترین مشکل امسال پروازهای اربعین، بلاتکلیفی سازمان هواپیمایی است که حدود دو ماه است رئیس ندارد. وزیر سابق راه و شهرسازی اوایل تیر امسال در اقدامی ناگهانی، تورج دهقان زنگنه را از ریاست سازمان هواپیمایی کشوری برکنار کرد و سرپرستی این سازمان را به مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران سپرد!

با توجه به اهمیت موضوع پروازهای اربعین، مشخص نیست دلیل تاخیر در تعیین رئیس این سازمان از سوی وزیر راه و شهرسازی و دولت چیست؟

 

ارسال نظر