شناسه خبر: 19420

عفو بین‌الملل: وضعیت سلامتی خضری در زندان عربستان وخیم است

جنبش جهاد اسلامی به رژیم صهیونیستی درباره هرگونه تعرض به اسیران فلسطینی در زندان النقب هشدار داد.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از فلسطین الیوم، جنبش جهاد اسلامی فلسطین به اشغالگران درباره ارتکاب هرگونه حماقتی علیه اسیران فلسطینی هشدار داد.

در بیانیه جهاد اسلامی فلسطین آمده است: به سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی درباره سرکوب اعتصاب اسیران جهاد اسلامی در زندان النقب هشدار می‌دهیم. جهاد اسلامی فلسطین به اشغالگران درباره ارتکاب هرگونه حماقت از سوی سازمان زندان‌های اسرائیل علیه اسیران اعتصاب کرده در زندان «النقب» هشدار داده و خواستار آن است که اقدامات انتقام جویانه‌ای که سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی علیه زندانیان در پیش گرفته باید متوقف شود.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در بیانه خود، اشغالگران را مسئول وارد شدن هرگونه گزندی به اسیران اعتصاب کرده دانست و بیان کرد: ما حمایت کامل خود را از خواسته‌های عادلانه آنها اعلام و حامی آنها در قبال همه تحرکات سازمان زندان‌های رژیم هستیم.

حمله صهیونیست‌ها به کرانه باختری و قدس اشغالی

نظامیان صهیونیست صبح امروز جمعه به بخش‌های مختلف کرانه باختری و قدس حمله کردند.

نیروهای ارتش صهیونیستی با حمله به «قلقیلیا»، «بیت لحم»، قدس اشغالی و «الخلیل» به خانه‌های شماری از فلسطینیان یورش برده و 7 تن از آنان را بازداشت کردند.

در جریان این حملات و یورش‌ها، درگیری‌هایی میان فلسطینیان و اشغالگران صهیونیست صورت گرفت.

درخواست حزب عمل اسلامی اردن از امان برای حمایت از مسجد الاقصی

جبهه عمل اسلامی، بزرگ‌ترین حزب سیاسی اردن دولت این کشور را به تحرک فوری برای حمایت از مسجد مبارک الاقصی در برابر حملات و تجاوزات صهیونیست‌ها فراخواند.

این حزب از دولت اردن خواسته پیشگام تحرکی عربی اسلامی برای توقف تجاوزات و جنایات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و حرم ابراهیمی در الخلیل باشد.

«منیر رشید» مسئول پرونده فلسطین در حزب جبهه عمل اسلامی اردن ضمن محکومیت شدید تعرض شهرک‌نشینان اشغالگر به مسجد الاقصی و فراخوان گروهک‌ها و سازمان‌های تندرو یهودی برای تعرض دسته‌جمعی به این مسجد و حرم ابراهیمی، آن را تعدی آشکار به مقدسات فلسطین و موجب جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف امت اسلامی و عربی دانست.

جبهه عمل اسلامی اردن اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی را به عمل به مسئولیت‌های خود در زمینه مقابله با تجاوزات صهیونیست‌ها و حمایت از پایداری ساکنان قدس و الخلیل فراخواند.

انتقال شیخ رائد صلاح از زندان «رامون» به درمانگاه

«خالد زبارقه» وکیل «شیخ رائد صلاح» رئیس جنبش اسلامی در فلسطین اشغالی 1948 اعلام کرد که اداره زندان «رامون» او را به درمانگاه زندان انتقال داده است.

زبارقه تاکید کرد که شیخ صلاح به سبب حبس در سلول انفرادی وضعیت نامناسبی دارد و مسئولان زندان او را به درمانگاه زندان انتقال داده و دوباره او را به سلول انفرادی بازگردانده‌اند.

این وکیل فلسطینی با اشاره به اینکه وضعیت شیخ صلاح به سبب حبس طولانی‌مدت در سلول انفرادی، اصلا مناسب نیست و او از بیماری‌های مختلفی رنج می‌برد، خواستار انتقال او به بخش عمومی زندان و پیگیری وضعیت سلامتش شد.

وی مسئولیت جان و سلامت شیخ رائد صلاح را متوجه سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی دانست و تاکید کرد که ما منتظر موافقت این سازمان با ملاقات شیخ صلاح هستیم تا بتوانیم پیگیر وضعیت سلامت وی باشیم.

شیخ رائد صلاح از 16 اگوست سال 2020 در سلول انفرادی زندان رامون محبوس است. دادگاه رژیم صهیونیستی شیخ صلاح را به 17 ماه حبس محکوم کرده است. وی قبلا نیز به بازداشت رژیم صهیونیستی درآمده و سال‌های زیادی را در بند اسارت گذرانده است.

درخواست سازمان عفو بین‌الملل از ریاض درباره «محمد خضری»

سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی «محمد خضری» نماینده پیشین جنبش مقاومت اسلامی حماس در ریاض و پسرش «هانی» شد.

این سازمان با راه‌اندازی کمپینی الکترونیکی از پادشاه عربستان خواست با آزادی خضری و انتقال فوری وی به بیمارستان جهت درمان و لغو اتهامات نسبت داده شده به او و فرزندش موافقت کند.

عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای اعلام کرد که وضعیت سلامت خضری در زندانی که در ریاض در آن محبوس است، به شدت رو به وخامت نهاده است و او نیازمند بستری و درمان فوری است.

در این بیانیه آمده است که عربستان همچنان خضری را که به سرطان پروستات مبتلا است، از مراقبت‌های پزشکی لازم محروم کرده است و بیش از یک سال است که اجازه معاینه او توسط پزشک متخصص را نداده است.

عفو بین‌الملل افزود که خضری به خاطر شرایط بد سلول انفرادی‌اش وضعیت وخیمی دارد و دست راست او قادر به حرکت نیست و از نظر شنوایی هم دچار مشکل شده است و علاوه بر این دندان‌های او نیز مشکل پیدا کرده که همین مسئله او را برای غذا خوردن هم دچار مشکل کرده است.

لازم به ذکر است که دادگاه کیفری عربستان سعودی 8 آگوست گذشته خضری را به اتهام حمایت از مقاومت فلسطین به 15 سال حبس محکوم کرد. 69 اردنی و فلسطینی دیگر نیز به همین اتهام به 15 تا 22 سال حبس محکوم شدند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر