شناسه خبر: 19424

برهم صالح: عراق امیدوار به حمایت دوستان برای کاهش تنش‌ها در منطقه است

رئیس جمهوری عراق در دیدار با وزیر خارجه فرانسه در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفت: عراق امیدوار به حمایت دوستان و متحدان خود برای تقویت امنیت و تضمین ثبات و تأمین رفاه برای ملت و تلاش برای کاهش تنش‌ها در منطقه است.

به گزارش اقتصاد نگار؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری عراق ، «برهم صالح» در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در محل اقامت خود در نیویورک، با «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه دیدار کرد.

در این دیدار روابط رو به رشد عراق و فرانسه و راه‌های توسعه آن در بخش‌های گوناگون از جمله بخش‌های اقتصادی و تجاری و مبارزه با تروریسم بررسی شد.

رئیس جمهوری عراق تأکید کرد که عراق امیدوار به حمایت دوستان و متحدان خود برای تقویت امنیت و تضمین ثبات و تأمین رفاه برای ملت و تلاش برای کاهش تنش‌ها در منطقه است.

او افزود که عراق به جنگ خود با تروریست‌های داعش و تثبیت امنیت و ثبات و گشایش اقتصادی و تجاری و همکاری جدی با نهادهای بین‌المللی درباره تغییرات زیست‌محیطی ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه فرانسه نیز در این دیدار تأکید کرد که کشورش از امنیت و ثبات عراق و کمک به تلاش‌های گسترده عراق برای کاهش تنش‌های منطقه‌ای حمایت می‌کند و بازگشت عراق به نقش محوری‌اش در منطقه را ضروری می‌داند.

لودریان همچنین با انتشار توئیتی نوشت که مذاکراتی جامع و آکنده از اعتماد متقابل با رئیس جمهوری عراق داشته است.

 

ارسال نظر