شناسه خبر: 19514

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: مهار تورم و تقویت ارزش پول ملی، مهمترین مأموریت بانک مرکزی است

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هیچ اولویتی برای ما در مجلس و کمیسیون اقتصادی در بانک مرکزی مهم‌تر از تقویت ارزش پول ملی نیست.

به گزارش اقتصاد نگار؛ محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به ویژگی‌های رئیس کل بانک مرکزی و معرفی آن از سوی دولت اظهار داشت: معرفی رئیس کل بانک مرکزی از جمله اختیارات وزیر اقتصاد و امور دارایی است بنابراین در این زمینه طبیعتاً رایزنی‌هایی در دولت انجام می‌شود.

وی افزود: ما منتظر هستیم با توجه به شرایط ارزی کشور و به عبارتی تصمیمات عاجل درباره سیاست‌های ارزی که بعضا التهاباتی در کشور ایجاد کرده، انشالله هرچه سریعتر رئیس کل بانک مرکزی تعیین شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتظار این است که فردی در این جایگاه قرار می‌گیرد سابقه فعالیت‌های ارزی_ بانکی را داشته باشد لذا این فرد باید بتواند مشکلات نظام بانکی و مسائل ارزی را برطرف کند.

پورابراهیمی با بیان اینکه اولویت اول نظام بانکی، مدیریت حوزه تورم در جامعه است، بیان داشت: فردی که برای بانک مرکزی انتخاب می‌شود باید بتواند سیاست‌های ارزی و پولی را که باعث ثبات وکاهش نرخ تورم می‌شود را عملیاتی کند.

وی تصریح کرد: هیچ اولویتی برای ما در مجلس و کمیسیون اقتصادی در بانک مرکزی مهم‌تر از تقویت ارزش پول ملی نیست بنابراین مهم‌ترین مطالبه جدی ما از بانک مرکزی تقویت ارزش پول ملی است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: فردی که می‌خواهد برای این حوزه انتخاب شود طبیعتاً باید واجد شرایطی باشد که در حوزه مبانی علمی و در حوزه مبانی اجرایی شناختی از نظام بانکی و ارزی کشور داشته باشد.

/بازار

ارسال نظر