شناسه خبر: 19724

صدر نشین های معاملات بورس تهران

اقتصادنگار- در جریان معاملات امروز، (یکشنبه، یازدهم مهر ماه) شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳ هزار و ۲۱۳ واحدی به رقم یک میلیون و ۴۷۶ هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با ۲ هزار و ۲۴۸ واحد افزایش، رقم ۴۲۲ هزار و ۵۷۸ واحد را به ثبت رساند.

برپایه معاملات دومین روز هفته، بیش از ۸ میلیارد و ۴۸۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۹ هزار و ۱۴ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۲۵۶ واحدی و شاخص بازار دوم، افزایش ۱۲ هزار و ۹۹۰ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۱۷۶ هزار و ۸۲۳ معامله به ارزش ۱۲ هزار و ۲۲۴ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۹۸ هزار و ۹۰۵ معامله به ارزش ۷ هزار و ۲۱۵ میلیارد ریال، گروه فراورده های نفتی با ۵۹ هزار و ۳۳۷ معامله به ارزش ۵ هزار و ۶۶۸ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۹۵ هزار و ۹۴۱ معامله به ارزش ۴ هزار و ۱۶۸ میلیارد ریال و گروه مواد دارویی با ۳۶ هزار و ۹۷۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۶۰۶ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با ۲ هزار و ۷۰۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین با یک هزار و ۳۵۵ واحد، شرکت توسعه معادن و فلزات با ۵۴۲ واحد، شرکت گسترش نفت و گاز پارسیان با ۴۱۲ واحد و شرکت پتروشیمی پردیس با ۳۷۴ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت ملی صنایع مس ایران با یک هزار و ۹۲ واحد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۲۹۰ واحد، شرکت پالایش نفت اصفهان با ۲۶۴ واحد، شرکت پالایش نفت تهران با ۲۶۰.۶۸ واحد و شرکت فولاد خوزستان با ۲۶۰.۶۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

 

منبع : سنا

 

ارسال نظر