شناسه خبر: 19746

اختلال جهانی فیس بوک ، اینستاگرام و واتس اپ

اقتصاد نگار- از ساعاتی پیش فیس بوک ، اینستاگرام و واتس اپ به صورت جهانی مختل شده است.

فیس بوک با تایید اختلال در دسترسی برخی کاربران به نرم افزار ها و محصولاتش ، در توئیتر اعلام کرد که در حال اقدام برای بازگرداندن آن ها به شرایط عادی است.

برنامه‌های واتساپ، اینستاگرام و فیس بوک- که همه متعلق به فیس بوک هستند و از زیرساخت‌های مشترکی استفاده می‌کنند از ساعاتی پیش به‌طور کامل متوقف شده‌اند. سایر محصولات که بخشی از مجموعه فیسبوک هستند (مانند Facebook Workplace) نیز قطع شده‌اند.

بازدیدکنندگان وب سایت فیس‌بوک یک صفحه خطا یا یک پیام مشاهده می‌کنند که می‌گوید مرورگر آن‌ها نمی‌تواند به فیس‌بوک متصل شود. برنامه‌های WhatsApp و Instagram همچنان باز می‌شوند، اما محتوای جدیدی (از جمله پیام‌های ارسال شده یا دریافت شده) در آن‌ها آپدیت نمی‌شود.

فیسبوک در بیشتر موارد درباره علت مشکلات و قطعی‌ها اظهارنظر نمی‌کند و حتی پس از برطرف‌شدن مشکل هم تمایلی به دادن توضیح درباره آن‌ها ندارد. برای مثال، سال ۲۰۱۹، که بزرگ‌ترین قطعی این شبکه اجتماعی در چند سال گذشته اتفاق افتاده بود مسئولانش فقط گفتند که «مشکلی در عملیات معمول تعمیر و نگهداری» ایجاد شده است.

البته این‌بار شرکت فیسبوک در وبسایتش درباره قطعی امروز گفته است:«متأسفیم، مشکلی پیش آمد. داریم روی آن کار می‌کنیم و در اسرع وقت آن را برطرف خواهیم کرد.»

حساب واتساپ در توئیتر هم درباره قطعی این پیام‌رسان نوشته است:«می‌دانیم که در حال حاضر برخی کاربران در کار با WhatsApp مشکل دارند. ما  تلاش می‌کنیم اوضاع به حالت عادی برگردد و در اسرع وقت همین‌جا توضیحات جدیدی ارائه می‌دهیم.

طبق اطلاعات سرویس NetBlocks قطعی یک ساعته فیس بوک ، ایسنتاگرام و واتس اپ بیش از 160 میلیون دلار به اقتصاد جهانی ضربه زده است.

 

 

 

ارسال نظر